Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotograf Seminerleri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: MOĞOLİSTAN 17-25 Ağustos ::.    .:: THASSOS ADASI 18-22 Temmuz ::.    .:: LAVANTA TARLALARI VE AİZANOİ ANTİK KENTİ 5-7 Temmuz ::.    .::LAVANTA KOKULU KÖYLER ve SALDA GÖLÜ 13-15 Temmuz ::.    .:: KARS'tan MACAHAL'e doğru KARÇAL YAYLALARI'na 24 Haziran - 1 Temmuz ::.     Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı KÜBA Gezi Fiyatı Nakit 2.250 Euro Uçak Dahil
Tür Gezi Fiyatı Kredi Kartı 2.590 Euro Uçak Dahil
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 7.4.2018 - 15.4.2018
Yolculuk Tarzı Kara ve denizyolu    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

Program

07 Nisan Cumaartesi 2018:  İSTANBUL - HAVANA

Auroflot 02.40 taki uçuşu ile yolculuğumuza İstanbul'dan başlıyor ve Moskova aktarması ile 12.45'te Havana'ya varıyoruz.  Aktarma bekleme süremiz 1.5 saat. Havaalanında bizi karşılayan aracımızla otele transfer oluyor, yerleşiyor ve dinlenmeye geçiyoruz. Oranın saatiyle akşama doğru otelden ayrılıyor ve kentin içinde yemek yemeğe gidiyoruz. THY uçuşu ile gelenler doğrudan uçuş ile sabah 8.00 de havana'ya ulaşıyor ve otele tranfer ediliyorlar. 

Konaklama HAVANA
 

8 Nisan Pazar 2018 - HAVANA

Kahvaltının ardından 8.30 da yürüyerek kenti dolaşmaya çıkıyoruz. Caddeleri, sokakları ve meydanları geçip UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan eski Havana sokaklarına geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından sokaklarda dolaşmayı sürdürüyoruz. Programımızda görülecek yerler arasında Merkez Havana'da Park Central, Prado, Capitolio Nacional, Devrim Müzesi, Katedral Meydanı'nı, Plaza de Armas Meydanı'nı, Park Cespedes'i, Hemingway'in kaldığı oteli, müdavimi olduğu barlar La Bodeguita del Medio'yu, La Floridita'y ve Obispo Caddesi var

 
Akşam yemeğimizi dışarıda alıyoruz. Yemek sonrası Küba eğlencelerine katılıyoruz.


Konaklama HAVANA
 
 
9 Nisan Pazartesi 2018 - HAVANA - VINALES - HAVANA
Kahvaltı sonrası Devrim Meydanı'na geçiyoruz. Burada 109 metrelik yüksekliğiyle dikkat çeken (Küba devriminin ilk gerçek adımlarını 1800'lü yılların ikinci yarısında atmış devrimci, yurtsever ve şair) José Martí Anıtı ve Müzesi ve devasa Ché Guevara duvarıyla kolayca farkedilen İçişleri Bakanlığı Binasını göreceğiz.
Ardından Viñales'e hareket ediyoruz ve yaklaşık 3 saatlik yolculuktan sonra güzel fotograf karelerinin yakalanabileceği, tütün tarlalarıyla çiftçileri ziyaret edebileceğimiz, evlerine ve yaşamlarına konuk olabileceğimiz kısa yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Ayrıca boat tur yaparak Cueva del Indio mağarasına gidiyoruz.  Sonrasında Pinar del Rio’ya geçiyoruz. Akşama Havana'ya otelimize geri dönüyoruz.
 
 

Akşam yemeğimizi yedikten sonra isteyenlerle dans ve müzik keyfi yaşayacağız. Bueno Vista Social Club bizi bekler.

 
Konaklama HAVANA
 
 

10 Nisan 2018 Salı- HAVANA- CIENFUEGOS -TRINIDAD

Sabah kahvaltıdan sonra aracımızla Trinidad'a yola çıkıyoruz, Yolda ilk durağımız Cienfuegos.  Aracımızla Punta Gorda mevkine yola çıkıyoruz. İspanyol, Fransız ve Arap mimari ögelerin etkisindeki yapıların buluştuğu bu bölgede bir yürüyüş yapıyoruz. Havana'nın dışında sadece Cienfuegos'da olan Kordon Boyu şehre değer katıyor ve gezimizi zenginleştiriyor. José Martí Parkı, Arco de Triunfo-Zafer Taktı, Tomas Terry Tiyatrosu, Purícima Concepción Katedrali, Hükümet Sarayı göreceklerimiz arasında Ardından Trinidad'a varıp otelimize yerleşiyoruz. 

Plaza Mayor Meydanı’ndan gezintimize başlıyoruz. Santísima Katedrali, Casa de la Música, Casa de la Trova, Romantizm Müzesi, Park Cespedes ve ressam atölyeleri göreceklerimiz arasında. Trinidad'da akşama doğru otelimize döndüğümüzde denizden yararlanıyoruz. 

Akşam yemeğimiz otelde.

Konaklama : TRINIDAD

 
11 Nisan 2018 Çarşamba - TRINIDAD

Kahvaltıdan sonraTrinidad kasabasına ve çevresinde dolaşmayı sürdürüyoruz. Buharlı trenlere binerek farklı ve eğlenceli bir tura da katılacağız. Geçmişte şeker kamışı tarlasında çalışan köleleri gözlemek amacıyla yapılmış ve vadiye hakim konumdaki Manaca Iznaga kulesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında kasabaya geri dönüp kolonyal sokaklarıyla Trinidada'ı dolaşmayı sürdürüyoruz. 

Akşamüstü otele dönüyoruz ve serbest zamanımızda yine denizden yararlanıyoruz.  Akşam yemeğimizden sonra gece müzik ve dans keyfini yaşamak için yine sokaklarda olacağız.

 
Konaklama TRINIDAD
 

12 Nisan 2018 Perşembe - TRINIDAD-SANTA CLARA-HAVANA

Kahvaltının ardından otobüsümüzle Santa Clara'ya doğru yola çıkıyoruz ve Ché Guevara mozolesini ziyaret ediyoruz. Burada devrim anıları ve Ernesto Guavera'nın eşyaları ile dolu salonda duygulu zamanlar geçireceğiz. Ardından Havana'ya doğru yola koyuluyor ve otelimize geri dönüyoruz...Dönüş yolunda Puetro Caddesindeki Atatürk Büstü göreceğimiz yerler arasında. Tekrar otele yerleştikten sonra kent sokaklarına çıkıyoruz. 

Konaklama : HAVANA
 
13 Nisan 2018 Cuma - HAVANA

Kahvaltının ardından eski Havana'da yine sokaklardayız. Real Fábrica de Tabacos Partagás var. San Fransisco de Asis Kilisesi, Mercaderes Caddesi, Casa de Arabe müzesini ve Plaza de San Francisco Meydanını, ressam atölyelerini, rom ve puro dükkanlarını, geziyoruz.   Fotoğraf çalışmalarımız kimi zaman serbest kimi zaman birlikte sürecek. 

Akşam yemeğimizi hoş bir mekanda aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. 

Konaklama : HAVANA

14 Nisan 2018 Cumartesi  HAVANA  İSTANBUL

Öğle saatlerinde 13.00 da  havaalanına transferimiz yapılıyor. 15.45'teki uçağımızla yine yolculuğumuza başlıyoruz. 

15 Nisan 2018 Pazar  İSTANBUL

17.55 te  İstanbul'a varıyoruz.  Aktarma bekleme süresi 4 saat.
 

Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


23.5.2018  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
    1   2   3   4   5   6
  7   8   9   10   11   12   13
  14   15   16   17   18   19   20
  21   22   23   24   25   26   27
  28   29   30   31      
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz