Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotograf Egitimleri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: YELDA BALER ile VENEDİK KARNAVALI 2018 8-12 Şubat 2018 .::    .:: SRI LANKA 16-24 Şubat 2018 .::    .:: BHUTAN .::    .::RENGARENK HİNDİSTAN 23 Şubat 4 Mart ;;,    .:: ERFELEK ŞELALELERİ, SİNOP, KASTAMONU 20-23 Nisan ::.    .::MARDİN MİDYAT HASANKEYF 28-30 Mayıs ::.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı NEPAL BHUTAN Gezi Fiyatı Nakit 2.280 EURO (Nepal / Bhutan fiyatına bakınız)
Tür Gezi Fiyatı Kredi Kartı 2.520 EURO
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 17.10.2017 - 30.10.2017
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

 

PROGRAM 

17 Ekim 2017 Salı  İSTANBUL KATHMANDU

Kathmandu yolculuğumuzu THY ile kesintisiz gerçekleştireceğiz. THY ile giden arkadaşlarımızla 18.00 da ATATÜRK HAVA LİMANI'nda buluşuyor ve 20.30'daki uçuşla Kathmanduya hareket ediyoruz.  
 

18 Ekim 2017 Çarşamba... KATHMANDU

Sabah 07.00 civarı Kathmandu  Havaalanı'na varıyoruz. Çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Kentin en can alıcı yerindeki otelimize yerleştikten sonra kenti gezmeye başlıyoruz.

Thamel’den  Durbar Meydanı’na doğru yürüyoruz.  Kentin can damarı iki bölgeyi dolaşıyoruz ilk gün. Stupa’lar, küçük tapınaklar, rikshaw’lar, sokaktaki insanlar, satıcılar akıl almaz bir hareketlilik içerisinde hem çok farklı bir kültüre alışmaya çalışıyor hem de sokakların ve sokaktaki hayatın fotoğraflarımızı çekiyoruz. Akşam üzerine doğru Pashupathina'ya gidiyoruz. Bu hindu tapınağında ölü yakma törenlerini izliyor, güneşi uğurluyor, fotoğraf çalışmalarımızı yaptıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. 

Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış.

Ölü yakma törenlerinin yapıldığı bu kutsal alanda her zaman bir törene tanıklık etmek mümkün. Aynı zamanda turistik Saduların da cenneti.

Konaklama : Kathmandu

19 Ekim 2017 Perşembe... KATMANDU  BHAKTAPUR

Sabah erken saatlerde Boudhanath'a gidiyoruz. Nepal'deki en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath'tı sabah dua etmeye gelenlerle birlikte geziyor, fotoğraflıyor ardından Adanmışlar Kenti anlamına gelen Bhaktapur’a geçiyoruz. Çömlekçilik, hasırcılık ve kağıtçılık alanında ünlenen bu kent her kolun geleneksel üretim alanlarıdır. Tipik bir Newari şehrinin bütün özelliklerini taşıyan Bhaktapur Nepal’in en büyük hazinelerinden biridir.  Akşama doğru Katmandu’ya dönüyoruz.

Bouddhanth: Bu devasa ve çok eski Stupa, Nepal’in en özgün yapılarından biridir ve dünyadaki en büyük Budist Tapınak olarak bilinir. İnsanlar Dolpo ve Mugu’dan aynı zamanda Tibet’ten, Hindistan’dan ve Bhutan’dan ziyaret için gelirler.

Baudhanath Stupası dört bir tarafındaki Buda’nın her şeyi gören gözleriyle birlikte, Kasyapa’dan yani, önceki zamanın Buda’sından kalanları da saklamaktadır. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre 100 metre çapındadır ve sekizgen temel üzerine bina edilmiştir. İçinde beşinci yüzyılda Lichichivi Kralı Mana Deva tarafından yaptırılan dua çarkları bulunan stupa, 36 metre yüksekliğindedir. Bu kulenin üstünde “Buda’nın gören gözleri” ve aydınlanma sürecininin, sadakatin, şefkatin, bilmenin ve nirvananın sembolü olan kule yükselir.

Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş.  

Bhaktapur: Bhadgaon olarak da bilinen Bhaktapur, denizden 1401 metre yüksekliktedir. Ortaçağ sanat ve mimarisine ev sahipliği yapan kent aynı zamanda Bertoluchi’nin Küçük Buda’sının yaşadığı yerdir. Şehir, midye kabuğu şeklindedir.

Konaklama : Kathmandu

 

20 EKİM 2017 Cuma...  KATMANDU  POKHARA

Sabah erken saatlerde Swayambu tapınağına gidiyoruz. Hindu ve Budist tapınaklarının bir arada yer aldığı bu özel mekanı fotoğrafladıktan sonra otelimize dönerek Pokhara'ya gitmek için hazırlanıyoruz. Öğlen sonraki uçuşumuzla Pokhara’ya geçiyoruz. Yaklaşık 30 dakikalık uçuştan sonra Pheva Gölü kıyısındaki Pokhara'ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Zaman kaybetmeden Pokhara sokaklarına çıkıyoruz. Katmandu’nun daha küçüğü ve daha çok trekçilerin önemli bir konaklama noktası.

Swayambhunath: Dünya’nın en esrarengiz yerlerinden biri olan Swayambhunath Budist Tapınağı 2000 seneden fazla bir süredir Katmandu Vadisi’ne bakan bu tepede bulunuyor. Swayambhunath, “kendiliğinden yaratılmış” anlamına geliyor.

Konaklama : Pokhara

21 EKİM 2017 Cumartesi POKHARA ... 

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Pokhara'yı dolaşıyor, Tibet köyüne gidiyoruz. İstenirse sabah erken saatlerde Pokhara’da Paragliding ya da ultra light ile gölün üzerinde uçuluyor ve harika fotoğraflar çekilebiliyor. Tüm günü Pokhara'da geçiriyoruz. 

Konaklama : Pokhara

 

22 EKİM 2017 Pazar ... POKHARA – DHAMPUS

Sabah çok erken saatlerde Pokhara'ya yukarıdan bakan Peace Stupa'ya çıkıyor ve günü karşılıyoruz. Gün doğumunu, gölü, dağları fotoğrafladıktan sonra otelimize dönerek kahvaltımızı yapıyor ve ardından Dhampus'a doğru yola çıkıyoruz. Köylerin  ve pirinç tarlalarının içinden geçerek kamp alanımıza ulaşıyoruz. İnanılmaz etkileyici dağ manzarası ve vadilerle iç içe konaklayacağımız bu kampta gece bütün güzelliği ile bizimle olacak. Gece kampta konaklıyoruz.

Kampta konaklama lodge'larda yapılmaktadır.  

Konaklama : Dhampus Lodge
 

23 EKİM 2017 Pazartesi ...  DHAMPUS 
Bütün günü kampımızda geçiriyoruz. Sabah gün doğumunda fotoğraf çalışmalarına başlıyoruz. Karla kaplı Annapurna silsilesi ve Machapuchare zirvesini fotoğrafladıktan sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Gün içerisinde tarlaların ve köylerin arasında yürüyor ve fotoğraf çalışmalarımızı yapıyoruz. 

Konaklama :Dampus Lodge 

Bhutan turuna katılacak olan arkadaşlarımız 18.00 da ATATÜRK HAVA LİMANI'nda buluşuyor ve 20.30'daki uçuşla Kathmanduya hareket ediyorlar.  
 

24 EKİM 2017 Salı ... POKHARA - KATMANDU

Sabah kahvaltı sonrasında Pokhara'da havaalanına geçiyor ve sabah uçağı ile Kathmandu'ya uçuyoruz. Katmandu’ya vardıktan sonra otelimize gidiyor ve Bhutan turu için İstanbul'dan gelen arkadaşlarımızla buluşuyor ve Thamel sokaklarına çıkıyoruz.

Konaklama : Katmandu
 

25 EKİM 2017 Çarşamba ... KATMANDU PARO & THIMPHU 

Nepal turunu tamamlayıp İstanbul'a dönecek arkadaşlarımız 07.35'teki THY uçağıyla İstanbul'a hareket ederken, Bhuthan yolcuları ile Paro'ya uçuyoruz. Paro havaalanında aracımıza binerek 52 km uzaklıktaki Thimphu'ya gidiyoruz. Thimphu Budist Tapınağı, Eski Şehir, Buddha Tapınağı, Changangkha Lhakhang Manastırı ve El Sanatları Merkezi gezip fotoğraflayacağımız yerler arasında. 

Konaklama :Thimphu

26 EKİM 2017 Perşembe... PARO

Kahvaltı sonrası hareketle Paro'ya geçiyor ve doğal güzellikleriyle bilinen kenti dolaşıyoruz. Geleneksel mimariyi göreceğimiz sokaklar ve etkileyici manzaraları fotoğraflayarak günü geçiriyoruz. 

Konaklama :Paro

27 EKİM 2017 Cuma... PARO 

Kahvaltı sonrası hareketle 2880 m yükseklikte kayanın kenarına kurulmuş olan Tiger Nest Manastırına gideceğiz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra yapacağımız yürüyüşle Manastır'a ulaşıyoruz. Budist rahipler ve öğrencilerin bulunduğu manastırı gezip fotoğrafladıktan sonra akşama doğru otelimize dönüyoruz.

Konaklama :Paro

28 EKİM 2017 Cumartesi PARO KATHMANDU 
Kahvaltı sonrası uçuş saatimize göre  havaalanına geçiyor ve Kathmandu'ya geçiyoruz. Kathmandu'da havaalanına ulaştıktan sonra gün batımında Pashupatinah'a gidip günbatımı törenlerini izliyor ve ardından otelimize gidiyoruz. 

Konaklama :Kathmandu

29 EKİM 2017 Pazar KATHMANDU 
Kahvaltı sonrası isteyen arkadaşlarımızla Nepal'i gezip isteyen arkadaşlarımızla alışverişlerimizi tamamlıyoruz. 

Konaklama :Kathmandu

30 EKİM 2017 Pazartesi ... KATMANDU - İSTANBUL
Sabah erken saatte otelden ayrılarak havaalanına geçiyor ve 07.35'teki THY uçağı ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


18.2.2018  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
        1   2   3   4
  5   6   7   8   9   10   11
  12   13   14   15   16   17   18
  19   20   21   22   23   24   25
  26   27   28        
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz