Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotoğraf Söyleşi ve Gösterileri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
::.. ANADOLU’NUN ENERJİ MERKEZLERİNE YOLCULUK URFA GÖBEKLİTEPE 17-18 Kasım 2018 ..::    ::.. KÜBA 15-23 Aralık 2018 ..::    ::.. KUZEYDEN GÜNEYE VİETNAM ve KAMBOÇYA 5-18 Ocak 2019 ..::    ::.. KUZEYDEN GÜNEYE VİETNAM 5-16 Ocak 2019 ..::    ::.. DOĞU EKSPRESİ ile KARS (1) ..:: 28 Ocak -1 Şubat 2019 ..::    ::.. DOĞU EKSPRESİ ile KARS (2)-ANİ-ÇILDIR 2019 1-5 Şubat 2019 ..::    ::.. DOĞU EKSPRESİ ile KARS (3) -ANİ-ÇILDIR 2019 6-10 Şubat 2019 ..::    ::.. YELDA BALER ile VENEDİK KARNAVALI 2018 21-25 Şubat 2019 ..::    ::.. DÜNYANIN ENERJİ MERKEZLERİNE YOLCULUK-NEPAL 13-20 Mart 2019 ..::    ::.. ÇİÇEK ÇOCUKLARIN ÜLKESİ NEPAL 27 Mart-4 Nisan 2019 ..::    ::.. BHUTAN 2-9 Nisan 2019 ..::    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı NEPAL BHUTAN Gezi Fiyatı Nakit 2.280 EURO + THY uçak erken rez fiyatı
Tür Gezi Fiyatı Kredi Kartı 2.380 EURO
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 27.3.2019 - 9.4.2019
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

27 Mart 2019 Çarşamba İSTANBUL KATHMANDU

Kathmandu yolculuğumuzu THY ile kesintisiz uçuşuyla gerçekleştireceğiz. 00.10 da ATATÜRK HAVA LİMANI'nda buluşuyor ve 01.45'teki uçuşla  Katmandu’ya hareket ediyoruz.  

11.25 te Kathmandu’da  Havaalanı'na varıyoruz. Çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Kentin en can alıcı yerindeki otelimize yerleştikten sonra kenti gezmeye başlıyoruz.

Thamel’den  Durbar Meydanı’na doğru yürüyoruz.  Kentin can damarı iki bölgeyi dolaşıyoruz ilk gün. Stupa’lar, küçük tapınaklar, rikshaw’lar, sokaktaki insanlar, satıcılar akıl almaz bir hareketlilik içerisinde hem çok farklı bir kültüre alışmaya çalışıyor hem de fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Akşam yemeğimizi Kathmandu'da güzel bir mekanda yiyoruz. 

Konaklama : Kathmandu


28 Mart 2019 Perşembe ... KATHMANDU SWAYAMBHUNATH BAKHTAPUR PASHUPATHINATH 

 

Gün doğarken Hindu ve Budist tapınaklarının bir arada olduğu ve maymunlar tapınağı olarak da bilinen Swayambhunath tapınağına gidiyoruz.  Kathmandu vadisini tepeden izleyeceğimiz bu tapınakta Budist ve Hindu’ların bir arada tapındıklarını göreceğiz. Buradaki küçük dükkanlarda soluklanırken singing bowl, çanlar ve başka meditasyon araçlarını alabileceğiz. 

Sabah törenlerini gördükten ve tapınağı gezdikten sonra rotamızı Bakhtapur'a çeviriyoruz. Adanmışlar Kenti anlamına gelen Bhaktapur çömlekçilik, hasırcılık ve kağıtçılık alanında ünlenmiştir. Kentin meydanlarında gezip çömlekçiliğin ve hazırcılığın geleneksel üretim alanlarını göreceğiz. Tipik bir Newari şehrinin bütün özelliklerini taşıyan Bhaktapur Nepal’in en büyük hazinelerinden biridir.  Öğle yemeğimizi bu mekanda aldıktan sonra yolumuzu ölülerin yakıldığı kutsal Bugmati Nehri kıyısındaki Pashuhatinath Tapınağı’na çeviriyoruz. Burası tamamen bizleri başka dünyalara götürecek. 

Akşam yine Kathmandu sokaklarındayız.

Swayambhunath: Dünya’nın en esrarengiz yerlerinden biri olan Swayambhunath Budist Tapınağı 2000 seneden fazla bir süredir Katmandu Vadisi’ne bakan bu tepede bulunuyor. Swayambhunath, “kendiliğinden yaratılmış” anlamına geliyor.

 
Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre. Hemen üstünde gümüş yaldızlarla kaplanmış bir bölüm ve küçülerek yükselen çemberlerden oluşan sivri bir kule bulunur. Yapının dört tarafına Buda’nın “her şeyi ve her yeri gören gözleri” resmedilmiş.

Bhaktapur:
 Bhadgaon olarak da bilinen Bhaktapur, denizden 1401 metre yüksekliktedir. Ortaçağ sanat ve mimarisine ev sahipliği yapan kent aynı zamanda Bertoluchi’nin Küçük Buda’sının yaşadığı yerdir. Şehir, midye kabuğu şeklindedir.

Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış.

Ölü yakma törenlerinin yapıldığı bu kutsal alanda her zaman bir törene tanıklık etmek mümkün. Aynı zamanda turistik Saduların da cenneti.

Konaklama : Kathmandu


29 Mart 2019 Cuma...  KATHMANDU BOUDDHANATH 

Sabah gün doğarken otelden ayrılıyor ve Tibetlilerin kolonisi halindeki Bouddhanath'a geliyoruz. Gün doğumundan itibaren hem Budistlerin hem Hinduların birlikte yaptıkları ritüellere tanıklık edecek, budist tapınaklarını ve okullarını gezeceğiz. Arada güzel teraslardan birinde kahvaltımızı edip gezmeye devam edeceğiz. Ardından açılan dükkanlarda küçük alışverişlerimizi yapıp Katmandu'daki otelimize döneceğiz. 

Öğlen yemeğini güzel bir yerde yedikten sonra Kathmandu sokaklarında dolaşmaya devam ediyoruz. 

Akşam yemeğimiz yine çok keyifli bir mekanda olacak. 

 

Bouddhanth: Bu devasa ve çok eski Stupa, Nepal’in en özgün yapılarından biridir ve dünyadaki en büyük Budist Tapınak olarak bilinir. İnsanlar Dolpo ve Mugu’dan aynı zamanda Tibet’ten, Hindistan’dan ve Bhutan’dan ziyaret için gelirler.

Baudhanath Stupası dört bir tarafındaki Buda’nın her şeyi gören gözleriyle birlikte, Kasyapa’dan yani, önceki zamanın Buda’sından kalanları da saklamaktadır. Stupa, 100 metre çapındadır ve sekizgen temel üzerine bina edilmiştir. İçinde beşinci yüzyılda Lichichivi Kralı Mana Deva tarafından yaptırılan dua çarkları bulunan stupa, 36 metre yüksekliğindedir. Bu kulenin üstünde “Buda’nın gören gözleri” ve aydınlanma sürecininin, sadakatin, şefkatin, bilmenin ve nirvananın sembolü olan kule yükselir.

Konaklama : Katmandu

30 Mart 2019
Cumartesi ... KATMANDU  POKHARA

 Sabah iç hat uçuşumuzla erken saatte Pokhara’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra Pheva Gölü kıyısındaki Pokhara'ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Zaman kaybetmeden Pokhara sokaklarına çıkıyoruz. Katmandu’nun daha küçüğü ve daha çok trekçilerin önemli bir konaklama noktası.

Pek çok trekking turu buradan hareketle başlar.  Pheva Gölü’nde botla gezerek gölün ortasındaki küçük adaya ve üstündeki tapınağa gidilir.

Konaklama : Pokhara

 

 31 Mart 2019 Pazar  POKHARA -  DUMPUS
Sabah gün doğumunda Pokhara’yı taa en tepelerden izleyen Peace Stupa’ya çıkıyoruz. Harika bir gün doğumundan sonra otelimize gelerek kahvaltımızı ediyor ve Pokhara'dan aracımızla köylerin ve pirinç tarlalarının arasından geçerek Dhampus’a doğru yol alıyoruz. Ardından köyde kısa bir yürüyüş yaparak kamp alanımıza ulaşıyoruz. İnanılmaz etkileyici dağ manzarası ve vadilerle iç içe konaklayacağımız bu kampta gece bütün güzelliği ile bizimle olacak. Gece kampta konaklıyoruz.

Konaklama : Dampus Lodge


1 Nisan 2019 Pazartesi  POKHARA – DUMPUS

 

Bugünümüzde sabah gün doğumu ile uyanıp inanılmaz etkileyici görüntülere tanıklık ediyoruz. Annapurna silsilesi üzerindeki gün doğumunu izledikten sonra kahvaltımızı ediyouz ve çevre yürüyüşleri ile köyleri geziyor ve fotoğraflıyoruz. 

Konaklama : Dampus Lodge


 2 Nisan 2019 Salı   DAMPUS POKHARA KATHMANDU

Kampımızda sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ayrılarak Pokhara’ya iniyor ve öğlen uçağı ile Kathmandu’ya dönüyoruz.

Konaklama : Kathmandu


 3 Nisan 2019 Çarşamba  ...KATMANDU

Katmandu ile bu ikinci buluşmamızda kahvaltıdan sonra yapmak istediklerimizi yapıyor tekrar gitmek istediğimiz yerlere gidiyoruz. Hem fotoğraf çekmek için bol zamanımız hem de alışverişlerimizi tamamlamamız için sonsuz seçeneklerimizin tadına varıyoruz.  Ayrıca Bhutan yolc
uluğu öncesinde de sakin ve dinleneceğimiz bir gün geçiriyoruz.

 

 

Konaklama : Katmandu

 

 

  

04 Nisan 2019 Perşembe  KATHMANDU PARO & THIMPHU 

 

Kahvaltının ardından havaalanına transferimiz yapılırken Bhuthan yolcuları ile Paro'ya uçuyoruz. Paro havaalanında aracımıza binerek 52 km uzaklıktaki Thimphu'ya gidiyoruz. Ülkenin her yeri huzurlu her bireyi mutlu. Thimphu Budist Tapınağı, Eski Şehir, Buddha Tapınağı, Changangkha Lhakhang Manastırı ve El Sanatları Merkezi gezipfotoğraflayacağımız yerler arasında. 

Konaklama :Thimphu

 

 

 05 Nisan 2019 Cuma   PARO

Kahvaltı sonrası hareketle Paro'ya geçiyor ve doğal güzellikleriyle bilinen kenti dolaşıyoruz. Geleneksel mimariyi göreceğimiz sokaklar ve etkileyici manzaraları fotoğraflayarak günü geçiriyoruz. 

Konaklama :Paro

 

 

 

 

 


06 Nisan 2019 Cumartesi  PARO 

 Kahvaltı sonrası hareketle 2880 m yükseklikte kayanın kenarına kurulmuş olan Tiger Nest Manastırına gideceğiz. Molalarla geçireceğimiz yaklaşık 3,5 saatlik yürüyüşle  yürüyüşle Manastır'a ulaşıyoruz. Yol boyunca muhteşem manzaralar ve fotoğraflarla gönlümüzü doyuruyoruz. Budist rahipler ve öğrencilerin bulunduğu manastırı gezdikten sonra yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşle aşağı iniyor ve araçlarımıza biniyoruz. akşama doğru otelimize dönüyoruz. 


Konaklama :
Paro

 

 

 


07 Nisan 2019 Pazar  PARO KATHMANDU 

Kahvaltı sonrası uçuş saatimize göre  havaalanına geçiyor ve Kathmandu'ya geçiyoruz. Kathmandu'da havaalanına ulaştıktan sonra gün batımında ölü yakma törenlerinin yapıldığı Pashupatinah'a gidip günbatımı törenlerini izliyor ve ardından otelimize gidiyoruz. 

Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış.

Ölü yakma törenlerinin yapıldığı bu kutsal alanda her zaman bir törene tanıklık etmek mümkün. Aynı zamanda turistik Saduların da cenneti.

Konaklama :Kathmandu

08 Nisan 2019 Pazartesi KATHMANDU 

Gün doğarken Hindu ve Budist tapınaklarının bir arada olduğu ve maymunlar tapınağı olarak da bilinen Swayambhunath tapınağına gidiyoruz.  Kathmandu vadisini tepeden izleyeceğimiz bu tapınakta Budist ve Hindu’ların bir arada tapındıklarını göreceğiz. Buradaki küçük dükkanlarda soluklanırken singing bowl, çanlar ve başka meditasyon araçlarını alabileceğiz. 

Sabah törenlerini gördükten ve tapınağı gezdikten sonra rotamızı Bakhtapur'a çeviriyoruz. Adanmışlar Kenti anlamına gelen Bhaktapur çömlekçilik, hasırcılık ve kağıtçılık alanında ünlenmiştir. Kentin meydanlarında gezip çömlekçiliğin ve hazırcılığın geleneksel üretim alanlarını göreceğiz. Tipik bir Newari şehrinin bütün özelliklerini taşıyan Bhaktapur Nepal’in en büyük hazinelerinden biridir.  Öğle yemeğimizi bu mekanda aldıktan sonra yolumuzu ölülerin yakıldığı kutsal Bugmati Nehri kıyısındaki Pashuhatinath Tapınağı’na çeviriyoruz. Burası tamamen bizleri başka dünyalara götürecek. 

Akşam yine Kathmandu sokaklarındayız.

Swayambhunath: Dünya’nın en esrarengiz yerlerinden biri olan Swayambhunath Budist Tapınağı 2000 seneden fazla bir süredir Katmandu Vadisi’ne bakan bu tepede bulunuyor. Swayambhunath, “kendiliğinden yaratılmış” anlamına geliyor.

 
Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre. Hemen üstünde gümüş yaldızlarla kaplanmış bir bölüm ve küçülerek yükselen çemberlerden oluşan sivri bir kule bulunur. Yapının dört tarafına Buda’nın “her şeyi ve her yeri gören gözleri” resmedilmiş.

Bouddhanth: Bu devasa ve çok eski Stupa, Nepal’in en özgün yapılarından biridir ve dünyadaki en büyük Budist Tapınak olarak bilinir. İnsanlar Dolpo ve Mugu’dan aynı zamanda Tibet’ten, Hindistan’dan ve Bhutan’dan ziyaret için gelirler.

 Baudhanath Stupası dört bir tarafındaki Buda’nın her şeyi gören gözleriyle birlikte, Kasyapa’dan yani, önceki zamanın Buda’sından kalanları da saklamaktadır. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre 100 metre çapındadır ve sekizgen temel üzerine bina edilmiştir. İçinde beşinci yüzyılda Lichichivi Kralı Mana Deva tarafından yaptırılan dua çarkları bulunan stupa, 36 metre yüksekliğindedir. Bu kulenin üstünde “Buda’nın gören gözleri” ve aydınlanma sürecininin, sadakatin, şefkatin, bilmenin ve nirvananın sembolü olan kule yükselir.

Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş.

Konaklama :Kathmandu

 

9 Nisan 2019 Salı KATHMANDU - İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak havaalanına geçiyor ve 12.30'daki THY uçağı ile İstanbul'a hareket ediyoruz. 17.50 de İstanbul'a varıyoruz. 

 

 


Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

.

.

.


20.11.2018  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
        1   2   3   4
  5   6   7   8   9   10   11
  12   13   14   15   16   17   18
  19   20   21   22   23   24   25
  26   27   28   29   30    
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz