Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . photography
. seyahat . kültür . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotograf Egitimleri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.:: MİSTİK URFA 13-15 Ekim 2017 ::.     .:: Sonbaharda HATTUŞA, AMASYA, BORABAY GÖLÜ 7-9 Ekim 2017 ::.    .:: BHUTAN 23-30 Ekim 2017 ::.     .:: YILDIZLAR ALTINDA NEMRUT Fotoğraf ATÖLYESİ 18-20 Ağustos 2016 7:.     .:: NEPAL & BHUTAN 17-30 EKİM 2017 ::.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Fotoğraf Atölyeleri
PRAG
Program detayları çok yakında...

Tarih : 9.11.2018
YELDA BALER ile VENEDİK KARNAVALI 2018
Dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan Venedik'te Karnaval zamanı maskeler, kostümler, gondollar, kanallar, saraylar arasında Yelda Baler ile hem kültür hem fotoğraf gezisi . Venedik içinde konaklayanlardan olun. Bu gezimize ikinci kez katılmak isteyenlere %5 indirim uygulanır!

Tarih : 8.2.2018
DOĞU EKSPRESİ ile KARS 2018
Masal gibi yolculuğumuzun ikincisine uçakla gidip trenle dönüyoruz. Kar altında Kars'ı ve Ani Antik kentini görmek kesinlikle bir ayrıcalık. Ve yolculuğu taçlandıran Çıldır Gölü ve Cirit oyunları unutulmaz anılar bırakacak.

Tarih : 27.1.2018
 
DOĞU EKSPRESİ ile KARS-ANİ-ÇILDIR
Masal gibi bir yolculuğa çıkıyoruz. Trenle yaptığımız yolculuğumuzu Kars'ta sonlandırıyoruz. Kar altında Kars, Ani ve Çıldır Gölü'ne gidiyoruz. Dönüş uçakla. İsteyen katılımcılar trenle dönüş yapabilir.

Tarih : 24.1.2018
BALİ ve BOROMO YANARDAĞI'nda Fotoğraf
Denizi, kıyıları, gün doğumları ve gün batımlarıyla egzotik bir adadan, yanardağı ile bilinen Jawa Adasına inanılmaz bir yolculuk çıkıyoruz. Bromo Yanardağı, mağaralar, pirinç tarlaları, olağanüstü güzellikteki plajlar, göller, tapınaklar, balıkçılar, işçiler, şelaleler, tekneler… Hepsi bizi bekliyor.

Tarih : 5.1.2018
Sonbaharın Renkleriyle YEDİGÖLLER ve AMASRA
Bir renk senfonisidir YEDİGÖLLER Sonbaharda... Doğanın şiir yazdığı yerdir. Yedigöllerin eşsiz doğasında ve Amasra'da usul usul bir haftasonu... ZAYENDE FARKIYLA...

Tarih : 3.11.2017
 
Yelda Baler'le FOTOGRAF EĞİTİMİ
“Fotoğraf Dersleri”nde fotoğrafın temel teknik bilgileri yalın bir dille anlatılır ve çekilmek istenilen konunun doğru bir şekilde fotoğraflanması amaçlanmaktadır. Giriş ve ileri seviye bilgilerinin tümünün aktarıldığı eğitimdir. Fotoğrafa kuvvetli adımlarla başlamak için...

Tarih : 1.11.2017
BHUTAN
Dağlara kurulu tapınaklarıyla bilinen, masalsı, geleneksel, Nepal'e komşu. Nepal'e gittim bu kez sadece BHUTAN olsun diyenlerdenseniz, haydi o zaman Kathmandu'da buluşup Bhutan'a gidelim.

Tarih : 23.10.2017
NEPAL BHUTAN
60'lı yılların Çiçek Çocukları'nın özgürlükler ülkesi Nepal'den gelenekler ve korunmuşlar ülkesi Bhuthan'a bir yolculuk için birlikte yollardayız yine. İster yalnızca Nepal veya Bhutan'a gelin ister ikisine birden.

Tarih : 17.10.2017
 
Sonbaharda HATTUŞA, AMASYA, BORABAY GÖLÜ
Heybemizde öykülerle dolaşacağız bu yolculukta. Çorum Hattuşa'da Hititlerin öykülerini tek tek heybemize atıp, Yeşilırmak kıyısında Amasya'nın konaklarında ve dağlarında yenilerini ekleyeceğiz. Ardından sonbaharın renklerini yaşayacağımız Borabay Gölü'nde birer birer suya salacağız hepsini. Var mısınız?

Tarih : 6.10.2017
BÜMED'de Yelda Baler'le FOTOĞRAF EĞİTİMİ
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ BÜMED'de yapılan “Fotoğraf Eğitimi”nde fotoğrafın temel teknik bilgileri yalın bir dille anlatılır ve çekilmek istenilen konunun doğru bir şekilde fotoğraflanması amaçlanmaktadır. Giriş ve ileri seviye bilgilerinin tümünün aktarıldığı eğitimdir. Fotoğrafa kuvvetli adımlarla başlamak için... ÜYE ve MİSAFİRe açık.

Tarih : 18.9.2017
Yelda Baler'le DİJİTAL FOTOĞRAFTA GÖRÜNTÜ İŞLEME
GÜNDÜZ DERSLERİ - Dijital olarak çekilen fotoğraflar, bilgisayar ortamına yüklendikten sonra kalibrasyon denilen renk düzenlemesine ihtiyaç duyar. Dijital fotoğrafın işlenmesi konusunda uygulanacak teknikler öğretilirken minimum müdahalelerle fotoğrafların düzeltilmesi sağlanır..

Tarih : 18.9.2017
 
Yelda Baler'le FOTOĞRAF OKUMALARI
Fotoğraf madem bir dildir, gelin fotoğrafın dilbilgisini çalışalım. Dilin teknik bilgilerini kontrol ettikten sonra da anlatımı daha anlaşılır kılalım. Kısacası çektiğiniz fotoğrafları masaya yatırıp neden doğru neden değil, daha iyi nasıl yapabilirsiniz çalışalım.

Tarih : 21.8.2017
MACAHEL'in DERELERİ
Macahel Yaylaları, köyleri ve derelerinde unutulmaz güzellikler yaşamak için yollara çıkıyoruz. Camili, Maral, Efeler, Kayalar, Düzenli köyleri ile FINDIK YAYLASI veya LEKOBAN yaylaları fotoğraf çalışmalarıyla birlikte...

Tarih : 26.7.2017
ANTEP'ten URFA'ya
Nisan güneşinde Antep'te Halfeti, Rumkale'de Fırat'ın su kıyısındaki yaşamlara tanıklık edip, Zeugma'da mozaiklerin arasında dolaşan efsanelerin izinden gidip Urfa'da Balıklıgöl'ün söylencelerine karışacağız. Haleplibahçe ve ardından Göbeklitepe'de dünyanın en eski mabedinde dolaşacak, Harran çocuklarıyla güneşi uğurlayacagız.

Tarih : 21.4.2017
 
KAR GÜNEŞİNDE SAFRANBOLU
Çok özledik diyerek yola çıkıyoruz. İncecik bir kar kaplar evlerin çatılarını Safranbolu'da. Puslu, sisli, güneşli kar yağışı altında sokaklar, ahşap evler, dükkanlar biraz üşümüş, biraz ilgi bekler görünür gözünüze. Arastalar, kahvehaneler, emektarlar ıssızlığa sığınmışlardır. Bize düşen Safranbolu'yu o güzelliğin içerisinde yaşamaktır.

Tarih : 10.2.2017
KARDA KAPADOKYA
Peribacalarının gözleri, ağzı, burnu olmuş... Taş yığınları canlanmış sanki; kiminin gözleri derin derin bakıyor, kiminin ağzında gülümseme, kimi burnunu mu kıvırmış ne? Kapadokya'yı karlı görmek bir ayrıcalıktır. Şömine başı sohbetleri ise bambaşka bir keyif. Haydi yerinizi ayırtın.

Tarih : 20.1.2017
YEDİGÖLLER MASALI
Yedigoller'de günü birlik fotograf atolyesi duzenliyoruz. Sonbahar renklerinin tüm canlılığıyla yaşandığı Yedigöller'e sabahın ilk ışıklarıyla başlayarak bütün günü göllerin çevresinde geçireceğiz. (Geceden hareket)

Tarih : 6.11.2016
 
İSTANBUL HATIRASI ile MUDURNU ve ABANT
Osmanlı izleri taşıyan Mudurnu'ya ve karlar altındaki Abant'ta doğayla başbaşa olacağımız günübirlik bir fotoğraf atölyesi düzenliyoruz. Eski ahşap evleri, sokakları, eski dükkanlarıyla Mudurnu'yu fotoğrafladıktan sonra doğanın tüm güzelliğini sergilediği ABANT'ta çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Tarih : 17.2.2016
ERDEM SILAY'la ÇUBUK GÖLÜ GÖYŇÜK
SONY fotoğraf eğitmeni Erdem Silay ile atölye çalışması... Önce Film platosu olan Cubuk Gölü'nde fotograf calışması yapiyor ve vadinin içerisinde kuytuda kalmış Göynük'te yaşamın izlerini arıyoruz. Portre, manzara, sokak fotoğrafçılığı ve mimari konularda çekim çalışmaları yapabileceğiniz bir gün.

Tarih : 17.1.2016
ERDEM SİLAY'la GÖLCÜK ve ABANT GÖLLERİ
SONY fotoğraf eğitmeni Erdem Silay ile GÖLCÜK ve ABANT Göllerinde fotoğraf atölyesi yapıyoruz. Göllerin etrafında dolaşırken karda fotoğraf çekmenin bütün ince noktalarını da öğreneceksiniz. Atölyeye her çeşit makine ile katılabilirsiniz. GEZİMİZ DOLMUŞTUR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ!

Tarih : 10.1.2016
 
İLHAN EROĞLU ile BALİ ADASI'nda FOTOĞRAF YOLCULUĞU
@ilhan1077 bir instagram fenomeni. İnanılmaz fotoğraflara imza atan İlhan Eroğlu ile Endonezya'nın BALİ ADASI'na yolculuk yapacağız. Şahane fotoğraflarla dönmek, çokça gezmek için bize katılın. Unutamayacağınız güzellikte 9 gün geçirin.

Tarih : 8.1.2016
İLKİN KARACAN'la DUDAKLI KÖYÜ VE GÖLYAZI
Sonbaharı geride bırakıp kışa hazırlanırken Çınar ağaçlarından oluşan bir koridorla başlayacak yolculuğumuz. Apolyont adıyla da bilinen Ulubat Gölü'nde Gölyazı Köyü'nde yapacağımız fotoğraf atölyesi ile son bulacak.

Tarih : 29.11.2015
İMPARATORLUKLAR BAŞKENTİ EDİRNE
UNESCO Dünya Miras Listesi'ne kabul edilen Mimar Sinan'ın eseri Selimiye Camii'nin taçlandırdığı Edirne'ye yaptığımız gezimizde hem tarihe hem de günlük yaşama tanıklık edeceğiz.

Tarih : 25.10.2015
 
NEMRUT'tan URFA'ya
Nemrut'ta tanrılarla güneşi selamlayacak, Göbeklitepe'de dünyanın en eski mabedinde dolaşacak, Harran çocuklarıyla güneşi uğurlayacak ve Urfa'nın çarşılarında, kalesinde, Balıklıgöl'ünde efsanelere karışacağız.

Tarih : 3.9.2015
YELDA BALER'le YEREBATAN'dan SULTANAHMET'e FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Fotoğraf atölyelerimizin bu akşamki bölümünde bu kez Yerebatan Sarayından başlayacak çalışmamız Sultanahmet Meydanı'nda sürecek. Günbatımında ve Işıklandırılmış Ayasofya, fıskiyeler, Sultanahmet Camii'nde fotoğraf çekimleri. Işık efektleri, ışık kontrolleri ve gece çekimleri 13 Ağustos Perşembe

Tarih : 13.8.2015
YELDA BALER'le EYÜP ve PİYERLOTİ'de FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Eyüp ve Eyüp Camii'nin mistik havasında başlayacak fotoğraf atölyesi Piyerloti'de gün batımı fotoğraflarıyla sona erecek.

Tarih : 10.8.2015
 
Yelda Baler'le FENER SOKAKLARINDA FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Haliç Kıyılarından Fener'in dar ve yokuşlu sokaklarına doğru dolaşacağımız bir fotoğraf atölyesi. Akşam güneşi, yatmış ışıklar, gölgeler, çocuklar, satıcılar ve binaları konu alacağız.

Tarih : 6.8.2015
YELDA BALER'le AYVANSARAY ve SUR DİBİNDE FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Ayvansaray sokaklarından sur altına doğru uzayan yollarda fotoğraf atölyesi gerçekleştiriyoruz. Yaşamın tam ortasında çalışmalar. İnsanlar, kuşçular, satıcılar, sokaklar, evler ve tarihi yapılar...

Tarih : 3.8.2015
YELDA BALER'le HAYDARPAŞA KADIKÖY MODA SAHİLİNDE FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Haydarpaşa Tren Garı'nda başlayacak olan atölyemizde Kadıköy kıyılarında sürecek ve Moda İskelesinde son bulacak.

Tarih : 30.7.2015
 
YELDA BALER'le EMİNÖNÜ ve GALATA KÖPRÜSÜ'nde FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Eminönü ve Galata Köprüsü civarında gerçekleşecek fotoğraf atölyesinde etkili kompozisyon yaratmanın ve gece çekim yapmanın inceliklerini konuşup çalışacağız. Silüet ve uzun pozlama çekimleri gerçekleştireceğiz.

Tarih : 27.7.2015
MARDİN MİDYAT HASANKEYF
Taşa işlenen altın sırmalı bir nakıştır Mardin. Dünya mirasıdır. Tarihtir. Midyat açık hava müzesidir. Dicle'nin kıyısında bir mücevher gibidir Hasankeyf. Mezopotamya kültürlerine 3 günlük bir yolculuk yapıyoruz.

Tarih : 8.5.2015
FAS'IN BÜYÜSÜ
Arap, Endülüs ve İslam karışımı bir kültür, iyi harmanlanmış baharat kavanozundan yayılan masalsı bir koku gibi sarar Fas’ı. Kentlerinden, Atlas Dağları'na bir yolculuk. 8 gece 9 gün 5 yıldız oteller...

Tarih : 2.5.2015
 
BAHAR GELMİŞ SAFRANBOLU'ya
Tarihin içinden çıkıp gelen Safranbolu ve Yörük Köyü'nü bahar renkleri ve ışıklarıyla görmek için iki günlük bir yolculuğa çıkıyor ve Fotoğraf çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tarih : 17.4.2015
SÜLEYMANİYE, VEFA
İstanbul’un orta yerinde Süleymaniye'den Vefa'ya bir yol izleyecek ve ilginç ayrıntıları keşfederken şaşırtıcı bir yolculuk yapacağız.

Tarih : 1.3.2015
YEDİKULE, SAMATYA, KOCAMUSTAFAPAŞA
İstanbul'un merak uyandıran, çok da gidilmeyen bölgelerinde bir gün geçireceğiz. Kentin 7. tepesinde yapacağımız yolculuğumuzda Bizans’tan Osmanlı’ya değişen yaşamın izlerini takip edeceğiz.

Tarih : 18.1.2015
 
MYANMAR
Bu kez yönümüzü Güneydoğu Asya'ya çeviriyor ve Bengal Körfezi kıyısındaki Myanmar'a gidiyoruz. İnle Gölü'nün üzerinde yüzen evlerdeki yaşamlar, paletli balıkçılar, Yangon'daki eşsiz Shwedagon Pagodası, budist tapınakları, rahipler, tekne yolculuğu, Bagan'daki balon uçuşu ile hayatımızın unutulmazları arasına girecek bir yolculuğa çıkıyoruz. .

Tarih : 9.1.2015
AMASRA'dan SAFRANBOLU'ya
Kollarını denize uzatan Amasra'dan, sonbaharın ve kışın en çok yakıştığı yerlerden biri olan Safranbolu'ya bir yolculuk...

Tarih : 19.12.2014
Yelda Baler'le TAYLAND'da Fotoğraf Atölyesi
Yeşilin her tonu, dağ köyleri ve tapınaklarıyla CHIANG MAI ; Turkuazın her tonu ve adalarıyla PHUKET ; Sadece mavi vardı meleklerin ellerinde, melekler şehri BANGKOK****TAYLAND' da renkler ötesiyle buluşuyoruz.

Tarih : 14.11.2014
 
SONBAHARDA SAFRANBOLU
Tarihin içinden sarı bir sayfa gibidir Safranbolu. Konakların, arnavut kaldırımlı sokakların, insanların, yaşamların tanıklığını yapacağımız bir gezi

Tarih : 26.9.2014
URFA MARDİN
Bu kez yolculuğumuz URFA ile başlıyor. Göbeklitepe ve Urfa'nın ardından rotamızı MARDİN'e çeviriyoruz. Midyat ve Hasankeyf'le zenginlik kazanacağımız bu yolculukta Mezopotamya ovasında dolaşıyoruz..

Tarih : 24.9.2014
NEMRUT'tan URFA'ya
Nemrut'ta tanrılarla güneşi selamlayacak, Göbeklitepe'de dünyanın en eski mabedinde dolaşacak, Harran çocuklarıyla güneşi uğurlayacak ve Urfa'nın çarşılarında, kalesinde, Balıklıgöl'ünde efsanelere karışacağız. KAYITLARIMIZ DOLMUŞTUR İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

Tarih : 5.6.2014
 
ERFELEK ŞELALELERİ SİNOP KASTAMONU
Tarihiyle, tarihi mekanlarıyla ve doğal güzellikleriyle ilgimizi çekiyor, Sinop. 28 şelaleden oluşan Erfelek Şelaleleri ise doğa harikası. İlkbahar renklerinde harika bir coğrafyanın içinde dolaşacağız.

Tarih : 16.5.2014
YELDA BALER'le ARKEOLOJİ MÜZESİ ve KÜÇÜK AYASOFYA SOKAKLARINDA FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Arkeoloji Müzesi'nde ışık oyunları ile heykellere can veren görüntüler çekmeye çalışıyoruz.... Ardından Sultanahmet sokaklarından Küçük Ayasofya'ya doğru iniyoruz. Hem iç mekan hem sokak fotoğrafları çekiyoruz. En önemli konumuz ışık kontrolü...

Tarih : 8.4.2014
Niko Guido ile VENEDİK KARNAVALI FOTOĞRAF ATÖLYESİ 2014-3
Venedik'te 3. Karnaval Atölyemizi gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan Venedik'te Karnaval zamanı maskeler, kostümler, gondollar, kanallar, saraylar arasında Niko Guido ile bir fotoğraf atölyesi gerçekleştiriyoruz. Yalnızca 15 kişi ile sınırlıdır.

Tarih : 1.3.2014
 
Niko Guido ile VENEDİK KARNAVALI FOTOĞRAF ATÖLYESİ 2
Venedik'te 2. Karnaval Atölyemizi gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan Venedik'te Karnaval zamanı maskeler, kostümler, gondollar, kanallar, saraylar arasında Niko Guido ile bir fotoğraf atölyesi gerçekleştiriyoruz. Yalnızca 15 kişi ile sınırlıdır. GEZİMİZ DOLMUŞTUR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

Tarih : 25.2.2014
KÜRE DAĞLARI ve KÖYLERİ
Karla kaplı Küre Dağları'nda doğanın bütün güzelliğine, etkileyici manzaralara ve bu coğrafyada yaşayan insanların hayalarına yaptığımız bir yolculuktur.

Tarih : 16.1.2014
NIKO GUIDO ile MARDİN'de FOTOĞRAF ATÖLYESİ-2
Yoğun talep üzerine Niko Guido ile gerçekleştireceğimiz Mardin Midyat Hasankeyf fotoğraf atölyesinin tekrarını yapıyoruz. Bir yandan masal diyarında tarih ve kültürle yoğrulup bir yandan da taşın dantel gibi işlendiği bu diyarlarda fotoğraf atölyesi yapacağız. Yine çekim teknikleri yine fotoğraf okumaları... KAYITLARIMIZ DOLMUŞTUR.

Tarih : 7.6.2013
 
NIKO GUIDO ile MARDİN'de FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Niko Guido ile bu kez yönümüzü Mardin Midyat ve Hasankeyf'e çeviriyoruz. Bir yandan masal diyarında tarih ve kültürle yoğrulup bir yandan da taşın dantel gibi işlendiği bu diyarlarda fotoğraf atölyesi yapacağız. Yine çekim teknikleri yine fotoğraf okumaları... 20 Katılımcı ile sınırlıdır. KAYITLARIMIZ DOLMUŞTUR.

Tarih : 31.5.2013
KARDA YUVACIK AYTEPE
Beyaza bürünen doğanın keyifli manzaraları, karda yürüyüşün güzelliğini Yuvacık'ta yaşayacağız.Hem fotoğraf hem kar keyfi...

Tarih : 24.2.2013
ÇEŞME'de FOTOĞRAF VE BOTANİK ATÖLYESİ
Çeşme Karaburun yarımadasında doğanın çiçeklerle şenlenmeye başladığı zamanda köylerde fotoğraf ve botanik çalışmalarını birleştireceğimiz bir atölye yapıyoruz.

Tarih : 14.2.2013
 
NIKO GUIDO ILE VENEDIK KARNAVALI 2
Yoğun talepleriniz üzerine fotoğraf turumuzu tekrarlıyoruz. Dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan Venedik'te Karnaval zamanı maskeler, kostümler, gondollar, kanallar, saraylar arasında Niko Guido ile bir fotoğraf turu.

Tarih : 2.2.2013
VENEDİK'te KARNAVAL ZAMANI
UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan Venedik Karnavalı'nda maskeler, kostümler, gondollar, kanallar, saraylar arasında unutulmaz bir yolculuk. SON ODA...

Tarih : 30.1.2013
ANTAKYA'DAN GAZİANTEP'E MOZAİKLER YOLCULUĞU
İki önemli mozaik müzesini barındıran kentlerin başka ortak yönleri de var: lezzetli yemekleri, keyifli sokakları, büyüleyici çarşıları.

Tarih : 23.11.2012
 
FARUK AKBAŞ'la LİKYA'da Fotoğraf Atölyesi
Bayram tatilinde yazın son günlerini değerlendiriyor ve Işık Ülkesi Likya’da Fotoğraf Ustası Faruk Akbaş'la bir atölye gerçekleştiriyoruz. Fethiye, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kayaköy, Gemile Adası.

Tarih : 24.10.2012
ANTEP'TEN ANTAKYA'YA
Eylül'ü uğurlarken Antep'te başlayan yolculuğumuz Fırat'ın suları altında kalan Halfeti ve Rumkale'de, Yesemek Hitit açık hava heykel müzesinde ve Antakya'da sürecek.

Tarih : 27.9.2012
Faruk AKBAŞ'la KAMBOÇYA, VİETNAM
Ayrıntılar çok yakında...

Tarih : 21.9.2012
 
FARUK AKBAŞ'LA KAÇKARLARDA FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Anadolu coğrafyasının en güzel yerlerinden biridir Kaçkarlar. Bize düşen Kaçkarlar'da alıp başımızı yürümek ve yaşamaktır. Yaylalara çıkmalı, göllerini görmeli, güzellikleri aklımıza, yüreğimize, fotoğraflarımıza yazmalı.

Tarih : 18.8.2012
YAZILIKAYA, ESKİŞEHİR, ODUNPAZARI
Haziran güneşiyle Midas'ın kutsal kenti Yazılıkaya ve kültür kenti Eskişehir'e yolculuk yapıyoruz.

Tarih : 9.6.2012
YELDA BALER'le KARİYE MÜZESİ VE LONCA'da FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Eşsiz mozaikleriyle ünlü Bizans yapısı Kariye Müzesi ve Ayvansaray'ın üstlerinde LONCA Mahallesinde bir fotoğraf atölyesi.

Tarih : 26.5.2012
 
EDİRNE'DE HIDRELLEZ
Mimar Sinan'ın imzasını attığı kentte hem tarih hem de HIDRELLEZ ŞENLİKLERİNİ yaşayacağımız bir haftasonu.

Tarih : 5.5.2012
MARDİN MİDYAT HASANKEYF
Mezopotamya Kültürlerinde FARUK AKBAŞ'la fotoğraf atölyesi yapıyoruz. Doğanın yeşillere büründüğü günlerde Mardin Midyat ve Hasankeyf'e bir yolculuk. 21-23 Nisan 2012

Tarih : 21.4.2012
TİRE, BİRGİ, ÖDEMİŞ FOTOĞRAF GEZİSİ
Ege'nin gizli güzelliklerinde fotoğraf çalışmaları, keyifli rotalar, bölgenin mutfağından eşsiz lezzetler.

Tarih : 20.4.2012
 
FARUK AKBAŞ'LA KAPADOKYA FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Kapadokya'da bu kez usta bir fotoğrafçıyla geziyor ve fotoğraf uygulamaları yapıyoruz. Faruk Akbaş'la Kapadokya'nın vadilerinde dolaşacak ve atölye çalışmaları yapacağız. 22-26 Haziran

Tarih : 22.6.2011
MİSİ KÖYÜ VE GÖLYAZI'da FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Bursa'nın yakınlarında dolaşıyoruz ve balık mezatıyla ünlü Gölyazı ilk durağımız. Gölün kıyısındaki yaşamları izledikten sonra eski bir Rum Köyü olan üzümü, şarabı ve eski evleri ile ünlü Misi köyü ikinci durağımız. 3 Ekim Pazar

Tarih : 3.10.2010
GÜN BATIMI VE GECE ÇEKİMLERİ FOTOĞRAF ATÖLYESİ
Akşam üzeri başlayacak olan fotoğraf atölyesinde Ortaköy Meydanı'nın tüm değişimi fotoğraflanırken, günbatımı, ters ışık, gece çekimleri uygulamaları yapılacak. 17 Haziran

Tarih : 17.6.2010
 
FOTOTREK'le LİKYA FOTOĞRAF KAMPI
Fethiye ve çevresinde bir yandan Akdeniz kıyılarında tatilin keyfini çıkarırken bir yandan da Mehmet ÖZŞİMŞEK danışmanlığında sürdürülen 4 günlük bir fotograf kampı. 18-22 Eylül

Tarih : 18.9.2009
FOTOTREK'le KAPADOKYA FOTOĞRAF KAMPI
KAPADOKYA’da Cenk GENÇDİŞ danışmanlığında gerçekleştirilecek olan Gezi Fotografçılığı Atölyesi. 18-22 Eylül

Tarih : 18.9.2009
SULTANAHMET'te RAMAZAN ŞENLİKLERİ
Sultanahmet Meydanı'nda düzenlenen Ramazan Şenliklerinde fotoğraf atölyesi 9 Eylül

Tarih : 9.9.2009
 
BOĞAZ VAPURUYLA YALILAR ve ANADOLU KAVAĞI
Boğaz Vapuruna binerek karşılıklı kıyılara uğrayacak, yalıların hikayelerini dinleyecek ve Anadolu Kavağı'na varacağız. İyi bir fotoğraf atölyesi için hem mekanlar hem ışık çok uygun.

Tarih : 5.4.2009
KASTAMONU KÖYLERİ'nden SAFRANBOLU'ya Güz Yolculuğu
Kastamonu köylerinden Safranbolu'ya sonbaharı yaşıyoruz. Yerel giysili kadınlar, köy yaşamları, ... 28-30 Mayıs

Tarih : 14.10.2008
BAFA GÖLÜ ve çevresi FOTOĞRAF KAMPI
Bafa Gölü ve çevresinde Özcan YURDALAN ve Cenk GENÇDİŞ danışmanlığında bir fotograf kampı. 22-26 Nisan

Tarih : 22.5.2008
 
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Zayende'den Haberler

. YENİ GEZİ YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN...

. ZAYENDE ATÖLYE KÜLTÜR PROGRAMLARI

. .:: Tüm VİZE İŞLEMLERİ ::. Şahsi ve Kurumsal Vize talepleriniz karşılanmaktadır.


23.8.2017  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
    1   2   3   4   5   6
  7   8   9   10   11   12   13
  14   15   16   17   18   19   20
  21   22   23   24   25   26   27
  28   29   30   31      
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz