Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler İstanbul Gezileri Online Fotoğraf Atölyeleri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.::AMRİTSAR'dan VARANASİ'ye KUTSAL SULARDA HİNDİSTAN 25 Mart - 2 Nisan 2023 ::.    .:: BÜYÜLÜ FAS 22-29 Nisan 2023 ,,    .::KARS'tan MACAHEL'e Doğu Karadeniz 25 Haziran 2 Temmuz 2023::.     .::PROVENCE ve CAMARGUE 8-11 Temmuz 2023 ::.     .::GÖÇ ZAMANI KENYA'da SAFARİ 5-11 Ağustos 2023 ::.    .::KUZEYDEN GÜNEYE VİETNAM ve KAMBOÇYA 7 - 19 Eylül 2023 ::.    .::MEKSİKA'da ÖLÜLER GÜNÜ FESTİVALİ 28 Ekim - 10 Kasım 2023::.     .::ÇİÇEK ÇOCUKLARIN ÜLKESİ NEPAL 14 - 21 Kasım 2023 ::.:.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı BÜYÜLÜ FAS Gezi Fiyatı Nakit 1.440 USD + Uçak
Tür Yurtdışı Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1.490 USD + Uçak
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 22.04.2023 - 29.04.2023
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar

22 Nisan 2023 Cumartesi İstanbul - Casablanca 

Saatler açısından Air Arabia ile uçuşu öneriyoruz. Bu durumda cuma gecesi 01.30 da SAW'da buluşup cumartesi gecesinin ilk saatlerinde  01.15'daki uçuşla Casablanca'ya uçuyoruz. Yaklaşık 5 saatlik uçuştan sonra Casablanca’ya varıyor ve günün ilk ışıklarıyla birlikte şehir merkezine ulaşıyoruz. Otelimize geçtikten sonra kahvaltımızı yapıyor ve kentin sokaklarına çıkıp medinasından başlayarak hayata katılıyoruz. Kentin geniş caddeleri, cafeleri, naneli çayları, eski kenti geziyoruz. Öğle yemeğinin ardından kentteki turumuzu tamamlıyor ve Hasan II Camii'ne geliyoruz. Üçte ikisi okyanusun üzerine inşa edilmiş ve 200 m.lik minaresi ve büyüklüğü ile insanda koca bir boşluk hissi yaratan II. Hasan Camii kentin ilkleri arasında. Daha sonra yeni kentin içindeki gezimizi sürdürüyoruz. V.Muhammed Meydanı, Kraliyet Sarayı da göreceğimiz yerler arasında. Ardından otelimize dönüp kısa bir dinlenmenin ardından  Akşam yemeğimizi yiyor Casablanca'nın renkli gece hayatına katılıyoruz. 
Konaklama : Casablanca


23 Nisan 2023 Pazar El Jadida Marakesh 

Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Casablanca'nın 106 km güneyindeki liman kenti El Jadida'ya varıyoruz. Burayı gezdikten sonra öğle yemeğimizi de Atlas Okyanusu kıyısındaki bu kentte alıyor yola devam ederek 3 saat sonra masal kent Marakesh'e varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam üzeri kenti gezmeye çıkıyoruz. 

 Konaklama : Marakeş


24 Nisan 2023 Pazartesi Marakesh  
 

Kahvaltı sonrası Marakeş’te tarihi mekanları gezmekle başlıyoruz güne. 1000 yıllık anıtları ve yapıları gezeceğimiz yerler arasında ilk sırayı 67 m.lik minaresiyle ilgi çeken kentin sembolü olan Kutubiye Camisi alıyor.  19. yy’da yapılmış Bahia Kraliyet Sarayı, Minara Bahçeleri ve 1602 ‘de yapılan El Badi Sarayı görülecek yerler arasında. Daha sonra 
Kentin kalbi olan Jemaa El Fna meydanına gidiyor ve gündüz haline tanıklık ediyoruz. Arka sokaklar, dükkanlar, satıcılar, restorant ve cafeler, naneli çaylar, hepsi bizi bekliyor.
Marakeş’in belki de Fas’ın hatta dünyanın göz kamaştıran, merak uyandıran meydanlarından biri olan ve UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı bu meydanın adının anlamı eskiden bu meydanda yapılan idamları anlatan Ölü Canlar Meydanı. Fransız’lar ise Sonsuzluk Meydanı diyorlar. Keçeciler, babuç denilen deri çarık dükkanları, baharat ve kumaş satıcıları, seramikçiler, kilimcilerle dolu arka sokakları dolaşıp akşam üzeri saatlerinde perdenin açıldığı meydana geri döndüğümüzde bu kez meydana yukarıdan bir cafeden bakacağız. Jemaa El Fna meydanına gidiyor ve burada meydanın tüm coskusunu yaşıyoruz. Masal okuyucular, oyuncular, sokak lezzetleri, kınacılar her şey Jemaa El Fna meydanında. 

Konaklama : Marakesh


25 Nisan 2023 Salı Qasba di Taourirt, Quarzazet 
 
Kahvaltımızın ardından aracımızla yola çıkıyoruz. Rotamızı Atlas Dağlarına doğru yönlendiriyoruz. İlk olarak kum taşından yapılmış hissi veren ve güney Fas’ın en ünlü ve önemli kalesi Kasbah’daki Ait Benhaddou Kalesine ulaşıyoruz. 1930 da terk edildikten sonra film stüdyosu olarak kullanılmış. Burayı gezdikten sonra çevredeki küçük dükkanlara da bir göz atıp çölü yaşamak için Quarzazet'e gidiyoruz. Yaklaşık yarım saat uzaklıktaki otelimize yerleşiyoruz. Otelin havuzunda yorgunluğumuzu atabiliriz. Akşam yemeğimiz otelde. 

Konaklama : Quarzazet

 
26 Nisan 2023 Çarşamba Tinghir, Midelt, İfran, Fez  

Sabah gün doğumunu yaşamak için çöle geçiyoruz. Develerle yapacağımız kısa yolculukla inanılmaz kum tepelerine ulaşıyor ve gün doğumunda olağanüstü güzellikte manzaralara tanıklık ediyoruz. Çölün yerelleri tuareglerle birlikte zaman geçiriyor ve güzelliğin keyfini çıkarıyoruz. Ardından otelimize geçiyor ve kahvaltımızı yaptıktan sonra yola çıkıyoruz. Bugün yolumuz uzun ancak üç durağımız olacak. Güney Atlas dağlarının eteklerindeki Tinghir, Midelt'i gezeceğiz. Sonraki durağımız Meknes yakınındaki İfran. Tarihi 16. yüzyıla dayanan kentin şimdiki hali ise 1928 yılında Fransız protektorasında kurulmuş. Kışın Atlas dağlarının soğuğunu alan kent önemli bir kayak merkezi. 
 İfran'ı gezdikten sonra artık Fez'e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde. Yemek sonrası dinlenmeye geçiyoruz. 

Konaklama : Fez 


27 Nisan 2023 Perşembe Fez

Kahvaltının ardından tüm gün Fez kenti geziliyor. 790 yılında Sultan Birinci İdris tarafından kurulan krallığın manevi başkenti Fez’de eski kentin labirent sokaklarında kaybolma günü bugün. Duvarlarla çevrili dar ve dolambaçlı sokaklı çarşıları, camileri, medreseleri ile ünlü kentteyiz. Çarşısında yaklaşık 2000 adet dükkanın bulunduğu kentin ortasındaki El Karoyin Camisi ve Medresesi köklü bir eğitim kuruluşu.  Endülüs camii, 1357 yılından kalma Bou İnania Medresesi, Attarine Medresesi, Nejjarine Meydanı gezilecek. Bakır ve süs eşyaların yapıldığı zanaatkarlar çarşısının ardından yolumuz Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olan ve günümüzde halen aynı tekniklerle derilerin işlendiği Chouara Tabakhanesi görülecek. Tüm gün fotoğraf meraklılarına çok iyi bir çalışma ortamı sunan Fez el Bali’nin sokaklarında dolaşıyoruz.
Akşam yemeğimizden sonra Fez'de keyif yapmayı sürdüreceğiz. 

Konaklama : Fez


28 Nisan 2023 Cuma  Chefchaouen

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve mavi şehir olarak dünyaya ün salmış Chefchaouen'e geçiyoruz. Fas'ın en ilgi çeken kentlerinden biri burası. Her yeri mavi boyalı evler ve sokaklarla dolu. Bütün günümüzü sokaklarda gezerek geçirdikten sonra akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. 
 
Konaklama : Chefchaoouen


29 Nisan 2023 Cumartesi Cebelitarık, Tanca, İstanbul


Mavi şehirdeki otelimizde kahvalımızı yaptıktan sonra rotamızı kuzeye ve Cebelitarık Boğazına çeviriyoruz. Sabah saatlerinde boğazı izlemek, Akdeniz rüzgarını yüzümüzde hissetmek kesinlikle iyi gelecek. Sonrasında Tanca'ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi burada yedikten sonra havaalanıma geçiyor ve 17.55'teki uçağımızla İstanbul SAW'a uçuyoruz. İstanbul'a varış saatimiz 30 Nisan 2023 saat 00.30.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Kapalı Grup Gezileriniz için lütfen bizimle iletişime geçin. 

İSTANBUL SEMT GEZİLERİ 

 *  KİŞİYE VE GRUPLARA ÖZEL SEYAHAT PROGRAMLARI

UÇAK BİLETLERİ

VİZE İŞLEMLERİ


2.04.2023  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
            1   2
  3   4   5   6   7   8   9
  10   11   12   13   14   15   16
  17   18   19   20   21   22   23
  24   25   26   27   28   29   30
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )

* Sitemizi kullanarak KVKK bilgilendirmemizi, çerez kullanim ve gizlilik politikamizi kabul etmektesiniz.

Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz