Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler İstanbul Gezileri Online Fotoğraf Atölyeleri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.::İSKENDERİYE'den HURGADA'ya MISIR 23 Ocak - 1 Şubat 2024 ::.    .:: AMRİTSAR'dan VARANASİ'ye KUTSAL SULARDA HİNDİSTAN 8-17 Mart 2024 ::.    .::Balina Göçü Zamanı KOLOMBİA ve Gizemli PERU 6-20 Temmuz 2024    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı BÜYÜLÜ FAS Gezi Fiyatı Nakit 1.470 USD + Uçak (460 USD)
Tür Yurtdışı Gezi Fiyatı Kredi Kartı 1.530 USD + Uçak
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 10.04.2024 - 18.04.2024
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar
 
10 Nisan 2023 Çarşamba İstanbul - Casablanca 

Saatler açısından Air Arabia ile uçuşu öneriyoruz. Bu durumda salı gecesi 22.00 da SAW'da buluşup çarşamba gecesinin ilk saatlerinde  00.10'daki uçuşla Casablanca'ya uçuyoruz. Yaklaşık 5 saatlik uçuştan sonra Casablanca’ya yerel saatle 02.10'da varıyor ve otelimize geçiyoruz. 
Dinlenmemizin ardından geç kahvaltımızı yapıyor ve V.Muhammed Meydanı, Kraliyet Sarayı'nın da içinde olduğu kentin sokaklarında dolaşıyoruz. Kentin geniş caddeleri, cafeleri, naneli çayları, dükkanları bizi bekliyor. Ardından medinasını dolaşıyor ve Hasan II Camii'ne geliyoruz. Üçte ikisi okyanusun üzerine inşa edilmiş ve 200 m.lik minaresi ve büyüklüğü ile insanda koca bir boşluk hissi yaratan II. Hasan Camii kentin ilkleri arasında. Okyanus kıyısı boyunca yapacağımız yürüyüşümüzde dalgaların arasında yükselen caminin görüntüsü hepimizi etkileyecek. Akşam yemeğimizin ardından isteyen arkadaşlarımızla  Casablanca'nın renkli gece hayatına katılıyoruz. 
 
Konaklama : Casablanca


11 Nisan 2024 Perşembe El Jadida Marakesh 

Bayram sabahında kahvaltı sonrasında kentten ayrılmadan önce Hasan 2 camiinin avlusunda toplanan Faslıları görmek için bir kez daha okyanus kıyısındaki bu ihtişamlı yapıya gidiyoruz. Ardından Casablanca'nın 106 km güneyindeki liman kenti El Jadida'ya varıyoruz. Kale içi ve sokaklarını gezdikten sonra Qualidia'ya geçiyoruz. Atlas Okyanusu'nun dalgalarıyla şenlenen harika bir plaj ve kıyı kentinde zaman geçiriyoruz. Sonrasında yola devam ederek bir başka kıyı kenti olan Essaura'ya varıyoruz. Bu kıyı kenti kalesi, tekneleri, sokaklarıyla çok keyifli. Öğle yemeğinde deniz ürünleriyle donanmış bir soframız olacak. Sonrasında masal kent Marakesh'e varıyoruz. Jema El Fena meydanının akşama doğru canlanmasına tanıklık edip otelimize geçiyoruz. 

 Konaklama : Marakeş


12 Nisan 2024 Pazartesi Cuma Marakesh  
 

Kahvaltı sonrası Marakeş’te tarihi mekanları gezmekle başlıyoruz güne. 1000 yıllık anıtları ve yapıları gezeceğimiz yerler arasında ilk sırayı 67 m.lik minaresiyle ilgi çeken kentin sembolü olan Kutubiye Camisi alıyor.  19. yy’da yapılmış Bahia Kraliyet Sarayı, Minara Bahçeleri ve 1602 ‘de yapılan El Badi Sarayı görülecek yerler arasında. Daha sonra 
Kentin kalbi olan Jemaa El Fna meydanına gidiyor ve gündüz haline tanıklık ediyoruz. Arka sokaklar, dükkanlar, satıcılar, restorant ve cafeler, naneli çaylar, hepsi bizi bekliyor.
Marakeş’in belki de Fas’ın hatta dünyanın göz kamaştıran, merak uyandıran meydanlarından biri olan ve UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı bu meydanın adının anlamı eskiden bu meydanda yapılan idamları anlatan Ölü Canlar Meydanı. Fransız’lar ise Sonsuzluk Meydanı diyorlar. Keçeciler, babuç denilen deri çarık dükkanları, baharat ve kumaş satıcıları, seramikçiler, kilimcilerle dolu arka sokakları dolaşıp akşam üzeri saatlerinde perdenin açıldığı meydana geri döndüğümüzde bu kez meydana yukarıdan bir cafeden bakacağız. Jemaa El Fna meydanına gidiyor ve burada meydanın tüm coskusunu yaşıyoruz. Masal okuyucular, oyuncular, sokak lezzetleri, kınacılar her şey Jemaa El Fna meydanında. 

Konaklama : Marakesh


13 Nisan 2024 Cumartesi Qasba di Taourirt, Quarzazet 
 
Kahvaltımızın ardından aracımızla yola çıkıyoruz. Rotamızı Atlas Dağlarına doğru yönlendiriyoruz. İlk olarak kum taşından yapılmış hissi veren ve güney Fas’ın en ünlü ve önemli kalesi Kasbah’daki Ait Ben Haddou köyüne ve kalesine ulaşıyoruz. 1930 da terk edildikten sonra film stüdyosu olarak kullanılmış. Daha sonra Game of Thrones, Mumya filmlerinin de çekildiği Atlas Film Stüdyoları'nı geziyoruz. Baştan sona etkileyici bir mekan. Burayı gezdikten sonra çevredeki küçük dükkanlara da bir göz atıp çölü yaşamak için Quarzazet'e gidiyoruz. Yaklaşık yarım saat uzaklıktaki otelimize yerleşiyoruz. Otelin havuzunda yorgunluğumuzu atabiliriz. Akşam yemeğimiz otelde. 

Konaklama : Quarzazet

 
14 Nisan 2024 Pazar Tinghir, Efroud

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyor ve Atlas dağlarında güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Dades Vadisi, Gül Vadisi'ni görerek Bin Kasbah Yolunu aşarak Güney Atlas dağlarının eteklerindeki Tinghir'e doğru yol alıyoruz. Akşama doğru çöl şehri Efroud'dayız. Gece konaklamamız Efroud'da. 
 

Konaklama : Efroud

 
15 Nisan 2024 Pazartesi Midelt, İfran, Fez  

Sabah gün doğumunu yaşamak için çöle geçiyoruz. Develerle yapacağımız kısa yolculukla inanılmaz kum tepelerine ulaşıyor ve gün doğumunda olağanüstü güzellikte manzaralara tanıklık ediyoruz. Çölün yerelleri tuareglerle birlikte zaman geçiriyor ve güzelliğin keyfini çıkarıyoruz. Ardından otelimize geçiyor ve kahvaltımızı yaptıktan sonra yola çıkıyoruz. 
İlk durağımız Midelt.  Ardından İfran'a hareket ediyoruz.  Tarihi 16. yüzyıla dayanan kentin şimdiki hali ise 1928 yılında Fransız protektorasında kurulmuş. Kışın Atlas dağlarının soğuğunu alan kent önemli bir kayak merkezi.  Güzel Ziz Vadisinden geçerek İfran'a varıyoruz. Burayı gezdikten sonra Fez'e doğru yol alıyoruz. Akşama doğru Fez'e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde. Yemek sonrası dinlenmeye geçiyoruz. 

Konaklama : Fez 


16 Nisan 2024 Salı Fez

Kahvaltının ardından tüm gün Fez kenti geziliyor. 790 yılında Sultan Birinci İdris tarafından kurulan krallığın manevi başkenti Fez’de eski kentin labirent sokaklarında kaybolma günü bugün. Duvarlarla çevrili dar ve dolambaçlı sokaklı çarşıları, camileri, medreseleri ile ünlü kentteyiz. Çarşısında yaklaşık 2000 adet dükkanın bulunduğu kentin ortasındaki El Karoyin Camisi ve Medresesi köklü bir eğitim kuruluşu.  Endülüs camii, 1357 yılından kalma Bou İnania Medresesi, Attarine Medresesi, Nejjarine Meydanı gezilecek. Bakır ve süs eşyaların yapıldığı zanaatkarlar çarşısının ardından yolumuz Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olan ve günümüzde halen aynı tekniklerle derilerin işlendiği Chouara Tabakhanesi görülecek. Tüm gün fotoğraf meraklılarına çok iyi bir çalışma ortamı sunan Fez el Bali’nin sokaklarında dolaşıyoruz.
Akşam yemeğimizden sonra Fez'de keyif yapmayı sürdüreceğiz. 

Konaklama : Fez


17 Nisan 2024 Çarşamba  Chefchaouen, Tanca

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve mavi şehir olarak dünyaya ün salmış Chefchaouen'e geçiyoruz. Fas'ın en ilgi çeken kentlerinden biri burası. Her yeri mavi boyalı evler ve sokaklarla dolu. Bu etkileyici mavi şehri gezip hikayeleri dinledikten sonra yönümüzü Tanca'ya çeviriyoruz. Tanca'ya vardıktan sonra akşam yemeğimizi yiyor ve otelimize geçiyoruz. 
 
Konaklama : Tanca


18 Nisan 2024 Perşembe Cebelitarık, Tanca, İstanbul


Akdeniz dalgalarının rüzgârı altında kahvalımızı yaptıktan sonra Tanca'nın merkezinde zaman geçiriyor ve Cebelitarık Boğazını göreceğimiz kıyıya gidiyoruz.  Beyaz evleriyle dikkati çeken Tanca'da öğle yemeğimizi de yedikten sonra havaalanıma geçiyor ve 18.05'teki uçağımızla İstanbul SAW'a uçuyoruz. İstanbul'a varış saatimiz 19 Nisan 2024 saat 00.30.
 

Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Kapalı Grup Gezileriniz için lütfen bizimle iletişime geçin. 

İSTANBUL SEMT GEZİLERİ 

 *  KİŞİYE VE GRUPLARA ÖZEL SEYAHAT PROGRAMLARI

UÇAK BİLETLERİ

VİZE İŞLEMLERİ


5.03.2024  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
          1   2   3
  4   5   6   7   8   9   10
  11   12   13   14   15   16   17
  18   19   20   21   22   23   24
  25   26   27   28   29   30   31
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )

* Sitemizi kullanarak KVKK bilgilendirmemizi, çerez kullanim ve gizlilik politikamizi kabul etmektesiniz.

Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz