Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler İstanbul Gezileri Online Fotoğraf Atölyeleri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
.::İSKENDERİYE'den HURGADA'ya MISIR 23 Ocak - 1 Şubat 2024 ::.    .:: AMRİTSAR'dan VARANASİ'ye KUTSAL SULARDA HİNDİSTAN 8-17 Mart 2024 ::.    .::Balina Göçü Zamanı KOLOMBİA ve Gizemli PERU 6-20 Temmuz 2024    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı ÇİÇEK ÇOCUKLARIN ÜLKESİ NEPAL Gezi Fiyatı Nakit 2.340 USD Uçak dahil
Tür Yurtdışı Gezi Fiyatı Kredi Kartı 2.370 USD Uçak dahil
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Tarihi 23.11.2024 - 30.11.2024
Yolculuk Tarzı Uçakla    
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar
 
PROGRAM 
23 Kasım 2024 Cumartesi İSTANBUL
 
 KATHMANDU
 
 
 
Kathmandu yolculuğumuzu THY nin kesintisiz uçuşuyla gerçekleştireceğiz. 22 Kasım gecesi saat 23.00 da İSTANBUL HAVA LİMANI'nda buluşuyor ve 23 Kasımda 01.30'daki uçuşla  Katmandu’ya hareket ediyoruz.  
11.10'da Kathmandu’da  Havaalanı'na varıyoruz. Çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Kentin en can alıcı yerindeki otelimize yerleştikten sonra kenti gezmeye başlıyoruz.
Thamel’den  Durbar Meydanı’na doğru yürüyoruz.  Kentin can damarı iki bölgeyi dolaşıyoruz ilk gün. Stupa’lar, küçük tapınaklar, rikshaw’lar, sokaktaki insanlar, satıcılar akıl almaz bir hareketlilik içerisinde hem çok farklı bir kültüre alışmaya çalışıyor hem de fotoğraflarımızı çekiyoruz.
Akşam yemeğimizi Kathmandu'da güzel bir mekanda yiyoruz. 

Konaklama : Kathmandu


24 Kasım 2024 Pazar
...
 
KATHMANDU SWAYAMBHUNATH BAKHTAPUR  
 
Sabah Hindu ve Budist tapınaklarının bir arada olduğu ve maymunlar tapınağı olarak da bilinen Swayambhunath tapınağına gidiyoruz.  Kathmandu vadisini tepeden izleyeceğimiz bu tapınakta Budist ve Hindu’ların bir arada tapındıklarını göreceğiz. Buradaki küçük dükkanlarda soluklanırken singing bowl, çanlar ve başka meditasyon araçlarını alabileceğiz. 
 
Sabah törenlerini gördükten ve tapınağı gezdikten sonra rotamızı Bakhtapur'a çeviriyoruz. Adanmışlar Kenti anlamına gelen Bhaktapur çömlekçilik, hasırcılık ve kağıtçılık alanında ünlenmiştir. Kentin meydanlarında gezip çömlekçiliğin ve hazırcılığın geleneksel üretim alanlarını göreceğiz. Tipik bir Newari şehrinin bütün özelliklerini taşıyan Bhaktapur Nepal’in en büyük hazinelerinden biridir.  Öğle yemeğimizi bu mekanda aldıktan sonra yolumuzu ölülerin yakıldığı kutsal Bugmati Nehri kıyısındaki Pashuhatinath Tapınağı’na çeviriyoruz. Burası tamamen bizleri başka dünyalara götürecek. 
Akşam yine Kathmandu sokaklarındayız.
Swayambhunath: Dünya’nın en esrarengiz yerlerinden biri olan Swayambhunath Budist Tapınağı 2000 seneden fazla bir süredir Katmandu Vadisi’ne bakan bu tepede bulunuyor. Swayambhunath, “kendiliğinden yaratılmış” anlamına geliyor.

 Ana yapının çevresine yıllar boyunca yapılan yeni binalar ve eklentilerle birlikte bir stupalar ve pagodalar mozaiği oluşmuş. Ana yapı tuğla ve kilden inşa edilmiş büyük bir yarımküre. Hemen üstünde gümüş yaldızlarla kaplanmış bir bölüm ve küçülerek yükselen çemberlerden oluşan sivri bir kule bulunur. Yapının dört tarafına Buda’nın “her şeyi ve her yeri gören gözleri” resmedilmiş.

Bhaktapur: Bhadgaon olarak da bilinen Bhaktapur, denizden 1401 metre yüksekliktedir. Ortaçağ sanat ve mimarisine ev sahipliği yapan kent aynı zamanda Bertoluchi’nin Küçük Buda’sının yaşadığı yerdir. Şehir, midye kabuğu şeklindedir.
 

Konaklama : Kathmandu


25 Kasım 2024 Pazartesi ... KATHMANDU BOUDDHANATH PASHUPATHINATH
 
Sabah gün doğarken otelden ayrılıyor ve Tibetlilerin kolonisi halindeki Bouddhanath'a geliyoruz. Gün doğumundan itibaren hem Budistlerin hem Hinduların birlikte yaptıkları ritüellere tanıklık edecek, budist tapınaklarını ve okullarını gezeceğiz. Arada güzel teraslardan birinde kahvaltımızı edip gezmeye devam edeceğiz. Ardından açılan dükkanlarda küçük alışverişlerimizi yapıp Katmandu'daki otelimize döneceğiz. 
 
Öğlen yemeğini güzel bir yerde yedikten sonra Kathmandu sokaklarında dolaşmaya devam ediyoruz. 
Akşam yemeğimiz yine çok keyifli bir mekanda olacak. 
Bouddhanth: Bu devasa ve çok eski Stupa, Nepal’in en özgün yapılarından biridir ve dünyadaki en büyük Budist Tapınak olarak bilinir. İnsanlar Dolpo ve Mugu’dan aynı zamanda Tibet’ten, Hindistan’dan ve Bhutan’dan ziyaret için gelirler.
 
 
Baudhanath Stupası dört bir tarafındaki Buda’nın her şeyi gören gözleriyle birlikte, Kasyapa’dan yani, önceki zamanın Buda’sından kalanları da saklamaktadır. Stupa, 100 metre çapındadır ve sekizgen temel üzerine bina edilmiştir. İçinde beşinci yüzyılda Lichichivi Kralı Mana Deva tarafından yaptırılan dua çarkları bulunan stupa, 36 metre yüksekliğindedir. Bu kulenin üstünde “Buda’nın gören gözleri” ve aydınlanma sürecininin, sadakatin, şefkatin, bilmenin ve nirvananın sembolü olan kule yükselir.
 
 
 
Pashupatinath: Kısa bir yürüyüşle Şiva-Pashupatinath tapınağına geçilir. İki katlı altın çatısı ve gümüş kapısı olan tapınak Newari mimarisinin en güzel yapılarından biridir. Kutsal Bagmati Nehrinin kenarına kurulmuştur. Tapınağın içine sadece Hindular girebilir. Ziyaretçiler Bagmati Nehri’nin doğusundaki yamaçtan tapınağı seyrederler.  Pashupati’nin kelime anlamı “hayvanların efendisi” dir. Kutsal nehri geçince, dekore edilmiş anıtlar sırasının üstünde “Slashmantak veya Mrigasthali Ban(dağ)”ı görünür. Efsanelere göre Lord Şiva tanrılardan kaçmak için antilop şeklin girerek burada yaşamış.
 
Ölü yakma törenlerinin yapıldığı bu kutsal alanda her zaman bir törene tanıklık etmek mümkün. Aynı zamanda turistik Saduların da cenneti.
Konaklama : Katmandu

26 Kasım 2023 Salı... KATMANDU  POKHARA
Sabah iç hat uçuşumuzla erken saatte Pokhara’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra Pheva Gölü kıyısındaki Pokhara'ya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Zaman kaybetmeden Pokhara sokaklarına çıkıyoruz. Katmandu’nun daha küçüğü ve daha çok trekçilerin önemli bir konaklama noktası.
 
 
Pek çok trekking turu buradan hareketle başlar.  Pheva Gölü’nde botla gezerek gölün ortasındaki küçük adaya ve üstündeki tapınağa gidiyoruz. Renkli kayıklar, kayıkçılar, dükkanlar ve alışveriş günümüzü şenlendirecek.
 
 
 
Konaklama : Pokhara27 Kasım 2024 Çarşamba ... POKHARA -  DAMPUS
Sabah gün doğumunda Pokhara’yı taa en tepelerden izleyen Peace Stupa’ya çıkıyoruz. Harika bir gün doğumundan sonra otelimize gelerek kahvaltımızı ediyor ve Pokhara'dan aracımızla köylerin ve pirinç tarlalarının arasından geçerek Dhampus’a doğru yol alıyoruz. Ardından köyde kısa bir yürüyüş yaparak kamp alanımıza ulaşıyoruz. İnanılmaz etkileyici dağ manzarası ve vadilerle iç içe konaklayacağımız bu kampta gece bütün güzelliği ile bizimle olacak. Gece kampta konaklıyoruz.
 
Konaklama : Dampus Lodge

 

28 Kasım 2024 Perşembe ... POKHARA – DAMPUS
 
Bugünümüzde sabah gün doğumu ile uyanıp inanılmaz etkileyici görüntülere tanıklık ediyoruz. Annapurna silsilesi üzerindeki gün doğumunu izledikten sonra kahvaltımediyouz ve çevre yürüyüşleri ile köyleri geziyor ve fotoğraflıyor ve doğanın tadını çıkarıyoruz.
 
 
 
Konaklama : Dampus Lodge
 
 
29 Kasım 2024 Cuma ... DAMPUS POKHARA KATHMANDU
Kampımızda sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ayrılarak Pokhara’ya iniyoruz ve havaalanına geçiyoruz. Yarım saatlik uçuşun ardından Kathmandu’ya dönüyoruz. Otelimize yerleşiyor ve Katmandu sokaklarına çıkıyoruz. Son alışverişlerimiz son görmek istediklerimiz aklımızda kalan ne varsa yapıyoruz. 

Konaklama : Kathmandu


 30 Kasım 2024 Pazar ... KATMANDU İSTANBUL
 
Kahvaltı sonrası saat 10.00 da otelimizden ayrılarak Kathmandu Havaalanına gidiyoruz. 12.40’taki uçuşumuzla İstanbul’a dönüyoruz. 18.30 da İstanbul’a varıyoruz
 

Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= :
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

Kapalı Grup Gezileriniz için lütfen bizimle iletişime geçin. 

İSTANBUL SEMT GEZİLERİ 

 *  KİŞİYE VE GRUPLARA ÖZEL SEYAHAT PROGRAMLARI

UÇAK BİLETLERİ

VİZE İŞLEMLERİ


22.07.2024  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
  1   2   3   4   5   6   7
  8   9   10   11   12   13   14
  15   16   17   18   19   20   21
  22   23   24   25   26   27   28
  29   30   31        
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )

* Sitemizi kullanarak KVKK bilgilendirmemizi, çerez kullanim ve gizlilik politikamizi kabul etmektesiniz.

Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz