Zayende Travel Agency Biz geziyoruz, haydi siz de gelin . travel . culture . overland . photograph
. seyahat . kültür . sarı otobüs . fotoğraf
Ana Sayfa Yurtiçi Geziler Yurtdışı Geziler Fotoğraf Söyleşi ve Gösterileri İstanbul Gezileri Zayende Atölye Fotoğraf Gezileri
::.. KUZEYDEN GÜNEYE VİETNAM ve KAMBOÇYA-23 Kasım-5 Aralık 2019..::    .::VENEDİK KARNAVALI 20-24 Şubat 2020 ::.    .::KASIM'da DOĞU EKSPRESİ İLE KARS 6 15-19 Kasım 2019 ::.    .::ARALIK'da DOĞU EKSPRESİ İLE KARS 7 10-14 ARALIK 2019 ::.    .::FRANSA VE ALMANYA KÖYLERİNDE YENİ YIL PAZARI 11-15 Aralık 2019 ::.     .::ARALIK'da DOĞU EKSPRESİ İLE KARS 8 18-22 ARALIK 2019 ::.    Hizmet Verdiğimiz Kuruluşlar Hizmetler Hakkımızda Bize Ulaşın
Gezi Adı KUZEYDEN GÜNEYE VİETNAM ve KAMBOÇYA Gezi Fiyatı ( Erken Rezervasyon )
Tür Gezi Fiyatı Nakit 2.190 USD + thy uçak
Kategori Kültür ve Fotoğraf Gezileri Gezi Fiyatı Kredi Kartı 2.360 USD + thy uçak
Yolculuk Tarzı Uçakla Gezi Tarihi 23.11.2019 - 5.12.2019
Bu Sayfayı Dostlarınızla Paylaşın
 Hakkında  Program  Konaklama  Rehber Bilgiler  Ulaşım  Gezi Ücreti  Albüm  Yorumlar
 

 

1.Gün  - 23 Kasım.Cumartesi: İstanbul - Ho Chi Ming (Saigon)

Atatürk Havaalanı’ndan THY 02.30 uçağı ile seyahatimize başlıyoruz. Aynı gün 16.50’de Vietnam’ın başkenti Ho Chi Minh bilinen adıyla Saigon’a varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurantda alıyoruz.

Konaklama : Ho Chi Ming


2.Gün – 24 Kasım.Pazar : Saigon – Cu Chi Tünelleri

Sabah kahvaltısından sonra Vietnamlıların Amerika’ya karşı bağımsızlık mücadelelerini sürdükleri yer altı tünelleri Cu Chi’ye gidiyoruz. Bu tünellerde hastane, ev gibi pek çok temel ihtiyacın nasıl giderildiğini görüyoruz, burası aynı zamanda Amerika savaşı sırasında Vietkonglular tarafından savaş sahası olarak da kullanılmıştır.
Ardından Ho Chi Minh şehrine dönüyor, postaneyi ve Eiffel tarafından yapılan Notre Dame Kilisesi’ni, savaş müzesini ve başkanlık sarayını görüyoruz. Gün batımında 49. kattan Saigon'u izlemek çok keyifli olacak. Akşam yemeğimiz yerel bir restaurantda. Ardından isteyen otele geçerken isteyen zamanını gece pazarında geçiriyor. 

Konaklama : Ho Chi Ming


3.Gün – 25 Kasım.Pazartesi : Ho Chi Minh – Mekong Delta -Da Nang - Hoi An 

Kahvaltının ardından My Tho’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. My Tho’ya vardıktan sonra yüzen köyleri görmek için bota biniyoruz, bu esnada botlarıyla meyve ve diğer pek çok eşya taşıyan tüccarları görüyoruz. Ardından orkide ve meyve ekimlerinin yapıldığı köyleri ziyaret ediyoruz. Mekong Deltası’nda Tosbağa adası’nda orkit bahçesinin içinde öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrasında ben Tre bölgesindeki Tan Thach doğal kanallarında Hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde ilerleyeceğiz. Bazı küçük aile işletmelerini ziyaret edip, hindistancevizi şekeri, pirinç patlağı ve patlamış mısır üretimi hakkında bilgi alacak ve bu yiyeceklerin tadına bakacağız. Küçük körfezler boyu ilerleyip, yerel köylerin meyveliklerinde kısa yürüyüs sonrasında turumuz bitecek. Akşamüzeri Ho Chi Minh şehrine dönecek ve akşam yemeğimizin ardından havaalanına geçerek 21.15'teki uçuşla Da Nang'a geçiyor Hoi An'a transferimizden sonra otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama : Hoi An


4.Gün – 26 Kasım Salı :  Hoi An

Sabah masal dünyasında uyandığımızı düşünebilirsiniz. Vietnam'daki diğer yerlerden daha farklı olan Hoi An, yüzyıllar öncesindeki hissini koruyor. Bir zamanlar Faifo olarak bilinen Hoi An, İpek Yolu boyunca etkili bir limandı. 500 yıldan fazla bir süre Çin, Japonya, Fransa ve Portekiz'den tüccarların bu müreffeh kente yerleşmesi her türlü zenginliği ve farklılığı da beraberinde getirmiş. Kültür, mutfak, din ve mimarinin kendine has karışımıyla 1999'da şehir, Güneydoğu Asya'daki en eşsiz mimariye sahip olmasından dolayı UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edildi. O zamandan beri UNESCO desteği ve bölge halkı tarafından restore edilmiş ve korunmuştur.

Kahvaltının ardından Çinli eski tüccarların evleri arasında gezmeye başlıyoruz. Yerel sanatçılar ve zanaatkarların harika işlerini bulacağımız dükkânlar, hoş tasarımlar, lezzetli yemeklerin sunulduğu restoran ve kafeler arasında dolaşırken en çok dikkatimizi çekecek olan özellik kentin ve nehirde gezen teknelerin rengarenk fenerlerle süslenmiş olması olacaktır.

Gün içerisinde kenti gezdikten sonra dileyen arkadaşlarımız otelimizin havuzunda zaman geçirecekler. 

Akşam yemeğimizin ardından otelimizde dinleneceğiz. 

Konaklama : Hoi An


5.Gün – 27 Kasım.Çarşamba : Hoi An

Hoi An'daki ikinci günümüzde gün doğumunda nehir kıyısına çıkıp isteyen arkadaşlarımızla fotoğraf çekimleri yaparken isteyen arkadaşlarımız günü havuzda karşılayabilirler. Kahvaltının ardından yakındaki köylerden birine gidiyoruz. Burada doğal yaşamlara tanıklık edeceğiz. Ardından yine Hoi An'a dönüyor ve günü burada tamamlıyoruz. 

Konaklama : Hoi An

 

6.Gün – 28 Kasım.Perşembe : Hoi An – Hanoi 

Erken kahvaltı sonrası Da Nang havalimanına transfer olup iç hat uçuşuyla Hanoi’ye ulaşıyoruz. ve kenti dolaşmaya başlıyoruz.  Ba Dinh Meydanı'nda Cumhurbaşkanlığı Sarayı (eski Fransız İndochina Genel Valisi Sarayı), Ho Chi Minh’in tepedeki evi ve yakındaki Bir Sütun Pagodası, Edebiyat Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizin ardından tren istasyonuna geçiyor ve gece treni ile Sapa'ya yol alıyoruz.  Yataklı trenimizde geçireceğimiz yolculuğumuz son derece rahat ve keyifli. 

 

 

 

Konaklama : Gece Treni

 

7.Gün – 29 Kasım.Cuma : Lao Chai – Ta Van

Lao Cai’ye sabah 5 gibi varıyoruz.. 1 saatlik araba yolculuğundan sonra geldiğimiz Ta Van da bizi bambaşka bir dünya karşılıyor. Burada alacağımız kahvaltının ardından Ta Van'da zaman geçiriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında Teleferik İstasyonu'na gidiyoruz ve 6.5 km lik bir teleferik hattıyla pirinç tarlalarının üzerinden yükselerek 20 dakika yolculukla 2800 metrelik rakıma ulaşıyoruz. Burası Hindiçini'nın zirvesi olan Fansipan'ın zirvesi. ,  muhteşem bir manzara ve pagodaları gördükten sonra Sapa'ya geri dönüyoruz.  

Akşam yemeğimiz otelde. 

Konaklama : Sapa 

 8.Gün – 30 Kasım Cumartesi : Sapa

Kahvaltının ardından Sapa'da pirinç tarlaları arasından yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Muhteşem vadiler, köyler, hasatı tamamlanmış ya da yapılmakta olan tarlalar bizleri bekliyor olacak. Öğleden sonra tamamlanacak yürüyüşten sonra Sapa'ya dönüyoruz. Akşama doğru tren istasyonuna geçip gece treni ile Hanoi'ye dönüş yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz. 

Konaklama : Gece Treni

 

9.Gün –1 Aralık .Pazar : Hanoi - Halong Bay

Hanoi'ye erken vardığımızda, sabah dinlenme ve ihtiyaç için otele kullanımı ve kahvaltı. Ardından Ha Long Körfezi’ ne doğru yola çıkıyoruz. Saat 12.00 sularında Ha Long Körfezi’ndeki tekneye biniyor ve kireçtaşı adaların içinde olduğu muhteşem manzaralar sunan körfezdeki serüvenimize başlıyoruz.   Ha Long'da, turkuaz koydan görkemli bir şekilde yükselen 3.000'den fazla kireçtaşı adası arasında bir gece gezisine çıkacaksınız. Büyük kaya oluşumlarını ve şirin balıkçı kasabalarını geçerek taze yakalanmış balık ve deniz ürünlerinin lezzetli bir öğle yemeğini yedikten sonra küçük bir tekne ile balıkçı köylerini gezeceğiz. Dileyen arkadaşlarımız keyifli tekneye dönüşte denize girebilirler. Teknedeki masaj, sauna ve spa hizmetleri de mevcut.(ekstra). Hoş bir akşam yemeğinin ardından gecenin sakin ortamını değerlendirip güvertede zaman geçirebiliriz. 

Konaklama : Geleneksel Cuise

 

10.Gün 2 Aralık .Pazartesi : Halong Bay Cruise –  Hanoi - Siem Reap 

Güne Tai Chi'yle başlama şansınız var. Sonra Teknede kahvaltımızı yapıyor ve yeniden yelken açıp körfezdeki Sürpriz( Sung Sot) Mağarasını görmek üzere demir atıyoruz. Bon Hon Adası’nda yer alan Sürpriz Mağarası, binlerce sarkıt ve dikitiyle Ha Long Körfezi’ndeki en büyük mağaralardan bir tanesidir. Ardından Ha Long Şehri’ne doğru dönüş yolumuza çıkacak ve saat 12.00’da "Cam On Va Hien Gap Lai" diyerek  (Güle güle ; yine görüşürüz ) tekneden ayrılacağız. Hanoi’ye yola çıkıyor ve havaalanına geçiyoruz. Gezinin Vietnam faslını kapatarak 
Kamboçya'ya geçiyoruz. Siem Reap'te rehberimizle buluşup otelimize yerleşiyoruz. Ardından akşam yemeğimizi yemek için merkeze iniyoruz. Yemek sonrası Siem Reap'in capcanlı sokakları bizi bekliyor. 

Konaklama : Siem Reap

Vietnam'dan dönüşe geçenler Hanoi’den Saigon’ a iç hat uçuşu sonrası İstanbul’a devam ediyorlar.

Konaklama : Siem Reap 

 

11.Gün – 3 Aralık .Salı : Angkor Thom – Ta Prohm – Angkor Wat – Günbatımı

Otelde kahvaltı sonrası muhteşem manzaralar ve deneyimlerle dolu bir gün geçirmek için güne başlıyoruz. 8 metre yüksekliğindeki bir duvarla çevrili antik Angkor Thom kentini ziyaret ediyoruz. Angkor Thom, II. Jayavarman döneminde, Büyük Khmer İmparatorluğu'nun son başkentiydi. Şehrin tam merkezinde Bayon Tapınağı'ı ziyareti. Bu 12. yüzyıl başyapıtı, özellikle Doğu ve Güney Galerileri olmak üzere geniş, mükemmel kısmalara sahip dış galeri duvarları ihtişamlı tapınak.

Angkor Thom'da muhteşem Bayon Tapınağı, Baphuon, kraliyet kasası ve Fillerin ve Leper King'in Teraslarını göreceksiniz.

Pek çok diğer Angkor tapınağının aksine, Ta Prohm Tapınağı'na devam edildiğinde, keşfedildikten hemen sonra bırakıldı: ormanda yaşayanlar arasında tapınak kalıntılarından yetişen fotojenik ve atmosferik bir ağaç labirenti, ziyaretçilerle Angkor'un en popüler tapınaklarından biri.

Western Restaurant'ta öğle yemeğinin tadını çıkarıp öğleden sonra, harika oymaları ve ana kulelerin hendeğe yansıması ile ünlü Angkor Wat'ı ziyaret edeceksiniz.

Yerel restoranda akşam yemeğinin tadını çıkarıp otele geçiyoruz

Konaklama : Siem Reap12. gün -4 Aralık Çarşamba  
Banteay Srey ve Tonle Sap Gölü İstanbula Dönüş

Sabah Kadın kalesi olarak anılan Bantey Srey tapınağını ziyaret edeceğiz. Taşı özel olan kırmızı kumtaşından oluşan tapınak Khmer sanatının güzide örneklerinden. Öğle yemeği sonrası Yüzen Köyleri görmek için  Chong Kneas a gidiyoruz. Gölde Kamboçyanın göl kenarı kültürünü görme şansımız olacak. Gece İstanbul uçağı için havaalanına transfer. THY tarifeli uçağımız ile İstanbul’a uçuyoruz.

 

13. gün -5 Aralık Perşembe   İstanbul

 Sabah 05.35 de İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşıyoruz.

 

Ön Kayıt Formu (Geziye Katılmak İçin)

4+2= : ( Güvenlik Sorusu )
"Kaydınızın gerçekleşebilmesi için toplama işleminin sonucunu buraya yazınız."
Ad :
Soyad :
E - Mail :
Telefon :
Ödeme Seçeneği : Nakit    Kredi Kartı
Mesaj :
     
   
     
 
»» Kullanıcı Adı
»» Şifre

  Beni Hatırla
»» Şifremi Unuttum
»» Yeni Üyelik

 * KİŞİYE VE GRUPLARA ÖZEL PROGRAM TASARIMLARI

UÇAK BİLETLERİ

VİZE İŞLEMLERİ

Zayende'den Haberler

.

.

.


10.12.2019  
 
 Pt  Sa  Ça  Pe  Cu  Ct  Pa
1
2
3
4
5
              1
  2   3   4   5   6   7   8
  9   10   11   12   13   14   15
  16   17   18   19   20   21   22
  23   24   25   26   27   28   29
  Tüm Etkinlikler
©2008 - ZAYENDE Travel Agency- TURSAB A 5937 Bagdat Caddesi Feneryolu Sit. 131/103 Feneryolu / Kadiköy - Istanbul ( Feneryolu Sabit Pazari Yani Köşe Bina )
Tel: 00 90 216 348 90 87 - Faks: 00 90 418 35 00 - GSM - 00 90 533 668 04 10 / Kroki İçin Tıklayınız >>>
zayende@zayende.com
© Sitede bulunan yazi ve fotograflar, telif haklari kanununa göre yazili ve internet dahil hiç bir ortamda bölümler halinde de olsa, izinsiz yayinlanamaz ve kullanilamaz.
Zoom Ajans
havuz